Araştırma İnceleme

Kırmızı kalemde olanlara kredi veren bankalar

Kırmızı kalemde olanlara kredi veren bankalar  Bankalar ile olan ilişkilerinizin kötü gitmesinden dolayı kırmızı kalem yiyebilirsiniz. Bu durumda doğal olarak diğer bankalarda size temkinli yaklaşacak ve kredi vermekte zorluk çekeceklerdir. Gelir seviyeniz her ne kadar düzgün hatta yüksek bile olsa kırmızı kalem yediğiniz için kredi alamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken ödemelerinizi zamanında yapmak ve kredi notunuzu iyi seviyelere çekmek. Merkez bankası tarafından belirlenen ve tüm bankaların ortak kabul ettiği sistem sayesinde banklar sizin sicilinize bakmakta ve ona göre kredi vermektedir.

Kırmızı kalemde olanlara kredi veren bankalar  Ödemelerinizi ve varsa kredi kartlarınızı zamanında ödeyin. Senet ile iş yapıyorsanız senetlerinizin protesto olmamasına özen gösterin. Senetlerde ödeme gününden itibaren 3 gün süreniz bulunmaktadır. Örneğin vadesi 1 olan bir senedi ayın 3üne kadar ödemeniz gerekmektedir. Ayın üçünde saat 4’e kadar ödeme yapmazsanız senediniz notere götürülerek protesto edilecek, ödeyeceğiniz tutara protesto masrafı da eklenecektir. Masraflardan çok sizi protesto yemeniz ilgilendirmeli çünkü sicilinize olumsuz bir şekilde yansıyacaktır. Bu durumda birkaç ay sonra bankaya giderek senedi ödediyseniz bu senet ile ilgili sicilinizden kaldırılması için başvuru yapabilirsiniz.

Kırmızı kalemde olanlara kredi veren bankalar

Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar hangileri diye soracak olursanız eğer, bu gibi durumlarda siciliniz kötü olduğundan dolayı bankalar gelir seviyeniz ne kadar iyi olursa olsun size kredi vermeyeceklerdir. Yapmanız gereken tek şey sicilinizi düzelterek tekrar kredi başvurusunda bulunmak, bu süre biraz uzun bir zaman alabilir.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar