Araştırma İnceleme

Kanser Hastalığının 7 Belirtisi

Kanser Hastalığının 7 Belirtisi

Kanser Hastalığının 7 Belirtisi Belirtiler ve semptomlar hem yaralanma, hastalık, hastalık sinyalleri hem de bir şeylerin vücutta doğru olmadığına işaret eder. Bir belirti, sahip olduğu kişi tarafından hissedilen veya fark edilen bir sinyaldir, ancak başkaları tarafından kolaylıkla görülemeyebilir. Örneğin; zayıflık, ağrım ve nefes darlığı duygusu pnömoni semptomları olabilir.

Kanser Hastalığının 7 Belirtisi nedir?

Açıklanamayan kilo kaybı

Kanserli insanların birçoğu kilo alacaktır. Bilinmeyen bir nedenden dolayı kilo verdiğinizde, açıklanamayan bir kilo kaybı deniyor. Açıklanamayan 10 kilo veya daha fazla bir kilo kaybı kanserin ilk belirtisi olabilir. Bu sıklıkla pankreasta, mide kanseri, özofagus (yutkunma tüpü) veya akciğer kanseri ile olur.

 Ateş

Ateş kanser ile çok yaygındır, ancak kanser başladığı andan itibaren yayılır. Kansere yakalanmış olan insanların çoğu, özellikle de kanser veya onun tedavisi bağışıklık sistemini etkiliyorsa ateşlenir. ( Bu, vücudun enfeksiyon ile mücadele etmesini zorlaştırabilir. ) Daha seyrek olarak ateş, lösemi veya lenfoma gibi kan kanseri gibi erken bir kanser belirtisi olabilir.

Yorgunluk

Yorgunluk dinlenme ile daha iyi hale gelmeyen aşırı yorgunluktur. Kanser büyüdükçe önemli bir semptom olabilir. Ancak lösemi gibi bazı kanserlerde erken ortaya çıkabilir. Bazı kolon veya mide kanseri, açık olmayan kan kaybına neden olabilir. Bu kanserin yorgunluğa neden olabileceği başka bir yoldur.

 Ağrı

Ağrı, kemik kanseri veya testiküler kanser gibi bazı kanserler ile erken bir semptom olabilir. Gitmeyen veya tedaviyle daha iyi baş ağrısı beyin tümörünün bir belirtisi olabilir. Sırt ağrısı, kolon, rektum veya yumurtalık kanseri semptomları olabilir. Çoğunlukla kansere bağlı ağrı, başladığı yerden yayılmış ( metastatik hale getirilmiş ) anlamına gelir.

 İyileşmeyen boğazlar

Deri kanseri kanamış olabilir ve iyileşmeyen yaralar gibi görünebilir. Ağızda uzun süren bir boğaz oral bir kanser olabilir. Bu, özellikle sigara içen, sigara çiğneyen veya sıklıkla alkol alan kişilerde derhal ele alınmalıdır. Penis veya vajina üzerindeki bağlar enfeksiyon bulguları veya erken bir kanser olabilir ve bir sağlık uzmanı tarafından görülmelidir.

 Ağızda beyaz lekeler veya dilde beyaz lekeler

Ağız içindeki beyaz lekeler ve dil üzerindeki beyaz lekeler lökoplaki olabilir. Lökoplaki sık tahriş nedeniyle oluşan kanser öncesi bir alandır. Sıklıkla sigara veya diğer tütün kullanımı neden olur. Boru içen, oral veya tükürük kullanan insanlar lökoplaki yüksek risk altındadır. Eğer tedavi edilmezse, lökoplaki ağız kanseri olabilir. Uzun süren ağız değişiklikleri hemen bir doktor veya diş hekimi tarafından kontrol edilmelidir.

 Öksürük veya ses kısıklığı

Gitmeyen bir öksürük akciğer kanseri belirtisi olabilir. Ses kısıklığı veya tiroid bezinin tahriş olması kanser işaretidir.

Kanser hastalığı belirtileri ile ilgili konuyu okudunuz.

Kanser Hastalığının 7 Belirtisi

Belirtiler ve semptomlar hem yaralanma, hastalık, hastalık sinyalleri hem de bir şeylerin vücutta doğru olmadığına işaret eder. Bir belirti, sahip olduğu kişi tarafından hissedilen veya fark edilen bir sinyaldir, ancak başkaları tarafından kolaylıkla görülemeyebilir.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar