Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Google Now Türkiye’de

Google Now Türkiye’de

Google Now Türkiye’de Türkiye’de kullanılamayan ve oldukça merak konusu haline gelen Google artık Türkiye’deki Android cihazlarda da kullanılabilecek bilgisi geldi.

Google Now nedir?

Google servislerinden birisi olarak bilinen Google Now Türkçe desteği vermiyordu. Konuyla ilgili uzun zamandan beri Türkiye’deki kullanıcıların talebi olan Google Now servisi için yapılan resmi açıklamada yer alan artık Türkiye’de de hizmetin kullanılabileceği belirtilmiş olundu. Mobil cihazlardaki akıllı asistan olarak ifade edilen Google Now sadece asistan değil pek çok konuda da kullanıcılara kolaylık sağlamakta gelen bilgiler arasında.

Now kartları sayesinde gündem takibi gibi pek çok işleminin yapılabilmesinin yanı sıra sesli olarak komutları algılamakta olan Google Now kişilerin ihtiyaçlarını kolay bir şekilde herşeyi karşılayabiliyor.

Google Now ne işe yarar?

Google tarafından yapılan resmi açıklamada yer alan servisin resmen kullanıma sunulduğu belirtilirken kullanıcıların aynı zamanda pek çok konuda kolay bir şekilde bilgi alabileceği belirtilmiş olundu. Öyle ki Google Now sayesinde maç skorlarından hava durumuna kadar pek çok farklı konuda bilgi almak ve gündem takibi yapmak mümkün hale geliyor. Google Now servisinde Now kartları adı verilen kartlar üzerinden farklı kişiselleştirmeler ile isteğinize özel gündem takibi yapabilmeniz mümkün.

Böylece sadece size özel ve kişiselleştirilmiş bir bilgi sistemi sunulacaktır. Aynı zamanda komut sisteminin de bulunması farklı konularda sorular sormanıza ve cevaplar alabilmenize de imkan tanıyor. Üstelik cihazda görsel olarak da yanıtların yer alması farklı ve faydalı bir kullanım sağlıyor.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar