Editörün SeçtikleriKripto Para Haberleri

Ethereum Nedir ?

Ethereum Nedir ? Ne işe yarar?

İnternet teknolojisinin hızla gelişmesine paralel olarak sanal para kullanımında da bir artış söz konusu olmuştur. Sanal para denildiği zaman akıllara gelen ilk uygulama şüphesiz ki Bitcoin’dir. Ancak son zamanlarda bu uygulamaya rakip olabilecek çeşitli platformlar kurulmuştur. Bunlardan biri de Ethereum’dur. Sanal para kullanımına olanak veren Ethereum nedir ve nasıl kullanılır ? Elbette ki internet ortamında çok fazla vakit geçiren ve değişik sistemleri kullanmayı seven insanların akıllarında, bu konu bir hayli merak konusu olmuştur. Ethereum projesinin başlangıç tarihi 2015 yılının ağustos aylarına tekamül etmektedir. Tanıtımı ise ilk defa Kuzey Amerika sınırları içerisinde Bitcoin Konferansının sunucu olan Vitalik Buterin tarafından yapılmıştır. Sistem hakkında çeşitli öngörüler ve ön yargılar mevcuttur. Bunlardan biri de, Bitcoin sisteminin bir altcoini olduğu yönündedir. Fakat kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Aksine Ethereum sistemi, Bitcoin sistemine nazaran çok daha güncel ve yenilikçidir. Hatta diğer altcoinlere nazaran daha fazla kullanışlı oluğunu da söylemek mümkündür. Ethereum sistemi ana güç kaynağı olarak kripto işletim sistemini kullanmaktadır. Aynı zamanda kendine ait özel bir yazım dili mevcuttur. Ancak bu sitemin merkezi bir yönü kesinlikle yoktur. Oluşturulan protokoller sadece blockchain aracılığı ile kabul edilir. Bunun akabinde ise sistem üzerinden farklı alternatifler yaratacak olan altcoinler elde etmek de mümkündür.

Ethereum Projesi Başarısı

Son zamanların en kullanışlı ve en popüler platformlarından biri olan Ethereum, kısa zamanda büyük bir başarı yakalamıştır. Proje ilk olarak Vitalik Buterin başta olmak üzere 4 kişi tarafından tasarlanmıştır. Ancak  başarısı kanıtlandığında tam olarak 32 kişilik geliştirme ekibi kurulmuştur. Bu ekip sayesinde sistem sürekli olarak güncel tutulmakta ve gelişmeler takip edilmektedir. Proje elde ettiği başarısı ile birlikte borsaya da girmeye karar vermiş ve bu alanda da başarılı olmuştur. Ethereum sisteminin şu andaki kullanıcı sayısı bilinmiyor olsa da   çok büyük bir topluluğa hitap ettiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle yatırımcıları da çok büyük bir kar elde ederek, sistemin kusursuz bir şekilde çalışması için sürekli olarak ekibini geliştirmektedir.

Bitcoin Fiyatları için tıklayınız.

Ethereum Nedir ?

İnternet teknolojisinin hızla gelişmesine paralel olarak sanal para kullanımında da bir artış söz konusu olmuştur. Sanal para denildiği zaman akıllara gelen ilk uygulama şüphesiz ki Bitcoin'dir.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar