Araştırma İnceleme

En Yüksek Temettü Veren Hisseler 2016

En Yüksek Temettü Veren Hisseler 2016

En Yüksek Temettü Veren Hisseler 2016 En yüksek temettü veren hisseler 2016 konumuza geçmeden önce temettü nedir kısaca açıklamada bulunalım. Temettü; işletme de ortak olan kişilerin o dönem içerisinde el edilen kardan alınmakta olan pay anlamına gelmektedir. Eğer şirket hisse senediniz var ise temettü de haklarınızdan birisi olarak yer alıyor.

En Yüksek Temettü Veren Hisseler

Ne kadar temettü hakkınızın olduğu ise beraberinde yer alan hisse senetti ile orantılıdır. 2015 yılının en yüksek temettü veren hisseler net olarak belli olsa da en yüksek oranda temettü veren hisseler 2016 yılı için sadece tahminler yürütülmektedir. Henüz kesin olan bir durum söz konusu olmadığı görüldü.

Bu şirketlerden birkaçına örnek vermemiz gerekir ise bunlar nedir; UNYEC, TTKOM, BOLUC, AEFES, FROTO, AKCNS olarak sıralama yapabiliriz.  Eğer borsada hisse senetti alımı ve satımı yapacaksanız kazanmak istiyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmanız da her daim fayda olduğu görülmektedir.

En yüksek temettü vermiş olan hisseler 2016 sıralamaları üst metinde sizler için yaptık. Araştırmalarımız tam olarak bu durumu gösterdi bizlere, sizde daha kapsamlı araştırma yaparak en yüksek temettü veren hisselere ulaşabilmektesiniz.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar