Araştırma İnceleme
Neler Oluyor?

En Uygun Faiz Oranı Hangi Bankanın?

En Uygun Faiz Oranı Hangi Bankanın?

En Uygun Faiz Oranı Hangi Bankanın? Bankaların sayısı çok, tüketiciye sundukları ürün yelpazesi de çok geniş olmak ile beraber hepsinin faiz oranları birbirinden farklı. En iyi faiz oranı hangi bankanın olduğunu belirlemek için bütün bankaların faiz oranlarına bakıp inceleyerek karşılaştırmak gerekir.

Taşıt kredisinde, 0 araç alacaklar için, en uygun faiz oranı % 1.27 ile ve 48 ay vadeye kadar değişmeyen oran ile Akbank geliyor. İkinci el araba kredisinde ise % 1.22 faiz oranı ile Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi başta geliyor. Taşıt kredileri 48 ay vadeye kadar veriliyor ve 0 araç kredisinde faiz oranları değişiyor fakat ikinci el araba kredileri, 5 yaşa kadar olan araçlara verilmekte olup ve faiz oranları değişmiyor.

En Uygun Faiz Oranı Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerine bakıp inceler isek, en uygun faiz oranı veren banka, % 1.10 ile Türk Ekonomisi Bankası ve arkasına % 1.14 ile Tekstilbank ve Garanti Bankası geliyor. Konut edinmek için kredi kullanmak isteyenler için ilk sırada % 1.11 faiz oranı ile Türk Ekonomi Bankası ve % 1.15 faiz oranı ile Garanti Bankası ikinci sırada yer alır. İş bankası ve Denizbank’ ta onları takip edilen bankalar. Hayvancılık kredisin de ise çeşitli alt başlıklar halinde olan kredilerde en uygun faiz oranı Halkbank ve Ziraat Bankası vermekte, arkasından da yapı kredi bankası geliyor.

Hangi amaç için kredi kullanmayı düşünüyor iseniz, bir çok banka ile görüşüp ya da internetten web sayfalarında ki kredi oranlarını karşılaştırıp, o şekilde kullanmak sizin için en mantıklı izlenecek yoldur. Özellik ile sıfır araç kredilerinde, bir çok bankada vade uzadıkça, faiz oranı artar. Fakat bazı bankalarda da faiz oranı sabit kalır değişmez.

İhtiyaç kredilerinde genelde tüm bankaların kredi faiz oranları, vade uzadıkça artar. Ev kredileri zaten değişkendir. Genelde uzun vadelere kadar kullanıldığı için, faiz oranı da ona göre artış gösterir. Hangi kredi türünde hangi bankanın en uygun faiz oranı imkanı sunduğunu da yukarıda yazdık. En iyi faiz oranı veren hangi banka diye merak edenler için açıklayıcı olmuştur.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar