Editörün SeçtikleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Zenginleri | Bitcoin zengilerinin listesi

Bitcoin Zenginleri

Bitcoin zenginlerinin listesi

Bitcoin 3 Ocak 2009 tarihinden çıkmasından sonrasında ise birçok kişiyi zengin etti. Hatta milyon dolarlık ve milyar dolar sahibi yaptı. Peki bu yatırımı yapanlar ilk kimler oldu? İşte bu yatırımı yapıp ve arkasına yaslananlar ve servetlerinin değerleri…

                                     GAVİN ANDERSEN 6 Milyon Dolar

Gavin Andersen
Gavin Andersen

Bitcoin zenginlerinin arasında yer alan Gavin Andersen 6 Milyon dolarlık servetiyle yer alıyor. Hatta kendisini Nakamoto olduğunu iddia edenler oldu. Ancak kendisi bu dedikoduları yalanlayarak sadece çok yakın arkadaşım diye açıklama yaptı.

                                            Yufi Guo 15 Milyon Dolar

Yifu Guo
Yifu Guo

Yufi Guo New York Üniversitesi’nde öğrenci olan ve farklı yolla bitcoin zengini olan Guo özellikle madencilik ile ilgili araştırma ve cihazlar yaparak şirketlere sattı.

                                     Winklevoss Twins  33 milyon Dolar

Winklevoss Twins
Winklevoss Twins

Tyler and Cameron Winklevoss, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ile yasal savaş başlatmışlardı. İddialara göre bu iki kardeş Facebook fikrinin kendilerinden çalındığını iddia etmişti. Bununla beraber yasal süreçte yüklü bir miktarda tazminat kazandılar bu kazandıklarını bitcoine yatırdılar. Şuan ise bitcoin borsası ile uğraşıyorlar.

Tony Gallippi  60 milyon Dolar

Tony Gallippi
Tony Gallippi

Tony Gallippi bitcoin zenginleri arasında ise 6.sırada bulunmakta. Şuan bitpay isimli şirketi bulunmakta ve ilk bitcoin ödeme sistemi kuran kişidir.

Charlie Shrem  135 milyon Dolar

Charlie Shrem
Charlie Shrem

İçlerinden en tuhaf olanı diyebiliriz. Shrem bitcoinin ilk çıktığı zamanlarda yüklü miktarda bitcoin satın aldı. Daha yaşı ise 22 idi. Sonrasında ise kara para aklama ve farklı suçlardan hapise girdi. Şuan ise bitcoinle hala uğraşıyor. Bitcoin vakfının aynı zamanda kurucusudur.

Ross Ulbricht / FBI  300 milyon Dolar

Ross Ulbricht
Ross Ulbricht

Bitcoin‘in en kötü yönlerinden biride Deep Web’te para birimi olarak kullanılmasıdır. Deep Web özellikle yani karanlık web bu para birimini kullanıyor. Uyuşturucu, çocuk tacirliği, Kiralık katiller, ilaç deneyleri ve daha fazlası bu karanlık dünyada yer alıyor. 144 bin adet ortalama bitcoin FBI el koydu. Ulbricht ise şuan işlemiş olduğu suçların sebebiyle müebbet habis cezası yedi.

Satoshi Nakamoto 3.3 milyar Dolar

Satoshi Nakamoto
Satoshi Nakamoto

Bitcoin zenginleri arasında ilk sırada yer alan kişilerin geliştiricilerinin olması normal artık 🙂 Şuana kadar kim olduğu kimse bulamadı ve sadece e-posta yazışma kayıtları yer almakta.

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bitcoin Zenginleri

Bitcoin 3 Ocak 2009 tarihinden çıkmasından sonrasında ise birçok kişiyi zengin etti. Hatta milyon dolarlık ve milyar dolar sahibi yaptı.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar