Araştırma İncelemeHisse Borsa

Bist 100 ve Hisse senetleri

BİST 100 VE HİSSE SENETLERİ

Piyasa dinamikleri, yatırımcıların istekleri doğrultusunda gerçekleşemeyince dolar düşüşe, hisse senetleri de 30 Endeksin önderliğinde yükselişe geçti. Bu hafta dışarıdan bir gelişme olmaz ise doların fiyatları dalgalansa bile Bist 100 de yükseleceğini bekliyorum. Çünkü borsaya giren paranın, olağan dışı bir gelişme olmadıktan sonra, bu kadar çabuk çıkıp tekrar dolara dönmesi zor ve zaman alacaktır. Dolardaki dalgalanmalarda göz önüne alınarak Bist 100 de takip edilmesi gereken değerler 88.476 ve 88.745 dir. Üstünde kalıp kalmayacağı izlenmelidir. Takip edilmesi gereken hisse senetleri içinde tercihim 30 Endeks sonra 100 endeks hisseleridir. Aşağıda dirençleri verilecek hisse senetlerinin bu dirençlerini geçirip geçirmeyeceklerine bakmak lazım. İlk değerler son tepe geçildiğinde salttır.

 

Doğaş 9.46 ve 9.48
YKB 3.99 ve 4.04
Halkbankası 11.86-11.90 ve 11.95
THY 5.79-5.83 ve 5.86
Gübre Fabrikaları 5.09-5.15 ve 5.23


Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. Merhaba ahmet bey thyao hissem var 10-13 mart arasinda bilanco 4ç bilanço açıklaniyormuş. Maliyetim 5.53 temmuzdan beri bekliyorum sizce 6 civari satilmasi mantikli mi yoksa beklemek mi gerekli zira usd dustu borsa cikiyor. Surekli thy endekse ters hareket ediyordu bugunler hergun az cok çıkıyor. Cikis icin onere bilecek oldugunuz bir rakam var mi. (soyledikleriniz ytd olarak degerlendirilmeyecektir.)

  2. Ahmet bey 3,80 maliyetli goodyear var.Cok harketsiz kaldi.Goodyear beklentiniz veya calismaniz varmi? Tesekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar