Sigortacılık Haberleri

Bireysel Emekliliğe Devlet Katkısı Kalkıyor mu?

Bireysel Emekliliğe Devlet Katkısı Kalkıyor mu?

 

Bireysel Emekliliğe Devlet Katkısı Kalkıyor mu? Vatandaşları ilgilendiren o haber geldi! Hayat boyu güvence veren bireysel emeklilik sistemi kalkıyor mu? Devlet katkısı ne olacak? Vatandaşların bireysel emeklilik hakkında merak edilen tüm soruları ve yeni gelişmeleri bu haberde derledik.

 

Bireysel emeklilik, sigorta şirketlerinin insanların uzun vadede maddi kaygılardan uzaklaştıran bir güvence sistemidir. Bu sistem sayesinde, kişiler ilerleyen yaşına rağmen çalışmak durumunda olmadan, kolayca emekli olabiliyorlar.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde emeklilik hakkı kazananlar da bireysel emeklilik hizmetinden faydalanabiliyorlar. Bu sayede emekli olduklarında çifte emekli geliri elde edebiliyorlar. Herhangi bir sigortası olmayan vatandaşlar için de bu kaynak, tek emeklilik gelir kaynağı olarak ilerleyen emeklilik yaşında kişiye dönmektedir.

 

Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Ne Zaman Alınır?

 

Son yılların en popüler sigortacılık hizmetleri BES bir diğer ifade ile e Bireysel Emeklilik Sistemi olmaktadır. Özellikle de devletin teşviki sayesinde, vatandaşlar oldukça kolay tasarruf şartından faydalanabilmekte ve 56 yaşında itibaren emekli olabilmektedirler. Bu bağlamda sisteme katılmayı düşünen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisi olarak; bireysel emeklilik devlet katkısı ne zaman alınır sorusunun cevabını ise; vatandaşların sisteme dahil olup, ilk yatırımı yapmalarından itibaren devlet katkısından faydalanmaya başladıklarını söyleyebiliriz. Devlet, tam %25 oranında katkıda bulunmaktadır. Bu da; 100 TL yatırım yapan bir vatandaşın, bu miktarın %25 kadarı olan 25 TL’yi katkı olarak alması anlamına gelir ki bu da 100 TL yatırım yapıldığında, 125 TL yatırılmış olacağı anlamına geliyor.

 

Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

 

Bireysel emeklilik başvurusu pek çok banka ya da sigorta şirketi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman bir sigorta şirketi ile anlaşma sağlayarak, hem sistemden kolayca faydalanabilir hem de dilediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz.

 

Bireysel emeklilik sistemine dair sorularınızı, alanında en güvenilir sigorta şirketi YaveGo web sitesi üzerinden iletişime geçerek kolaylıkla sorabilirsiniz. Aynı zamanda en uygun sigorta hizmeti teklifleri almak istediğinizde de YaveGo sizler için en çözümü sunmaktadır. Siz de zaman kaybetmeden devletin %25 oranındaki katkısından faydalanın, geleceğinizi güven altına alın!


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar