Editörün SeçtikleriEkonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Benzin, Motorin ve LPG’ye ÖTV Zammı

Benzin, Motorin ve LPG’ye ÖTV Zammı Geliyor

Benzin, Motorin ve LPG’ye ÖTV Zammı Akaryakıta bugünden itibaren geçerli olmak üzere ÖTV zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artış göstermiş olacak. ÖTVye gelen zam benzinde 50, motorinde 45, LPG’de 30 kuruş oldu.

Benzine, Motorin ve LPG’ye Zam

Benzin Motorin ve LPG’ye zam oranları açıklandı. Eklenecek yüzde 18 kdv ile birlikte benzinin litre rakamı 59 kuruş, motorinin litre fiyatı ise yer alan haberde 54 kuruş ve LPG’nin litre fiyatı da 34 kuruş zam rakamları eklendi. Eşel sistemin bayram sonrası yeniden gözden geçirileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

EPGİS’ten yapılan açıklamada zammın Tüpraş çıkış fiyatlarında meydana gelen yükseliş sebebiyle yapıldığı açıklanmış oldu.

Yeni fiyatlara göre yapılan incelemede ise İstanbul’da benzinin litresi 6.80 – 6.85 TL, motorinin litresi 6.20 – 6.25 TL, LPG’nin litresi ise 3.80 TL civarından satış fiyatları güncellenecek.

Bugün yayımlanan karara göre 95 oktan kurşunsuz benzin için daha önce litre başına 1.4920 TL olarak uygulanan özel tüketim vergisi 1.9944 TL’ye yükseltildi. Aynı kararla motorinde ÖTV litre başına 0.9049 TL’den 1.3610 TL’ye yükseltilmiş olundu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar