Araştırma İnceleme

BDDK şikayetleri

BDDK şikayetleri nasıl olur?

BDDK şikayetleri Bir çok insan Bankalardan olsun, kredi kartı aidatları, hesap işletim ücreti vb. sorunlarla sıkıntı yaşamakta. Birçok tüketici ise BDDK şikayetleri nedir bilmemekte.

BDDK’ya şikayet nasıl yapılır?

BDDK resmi web sitesinden bir çok nedenlerle oluşan şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Bankaların tamamen korkulu rüyasıdır BDDK kurumu ciddi manada baskı oluşturmakta. Şikayetlerinizi aşağıdaki resimdeki gibi şikayet takip veya şikayette bulunmak istiyorum kısmından gönderebiliyorsunuz.

bddk şikayet

BDDK şikayeti nasıl yapılır?

Bunlar için gereken yani şikayet iletmek için gerekenler TCKN, doğum tarihi, isim soyisim ve bir adet email gerekmekte. Daha sonrasında ise E-posta doğrulama sisteminden mail adresinizi girerek onay maili alıyorsunuz. Mailinize gelen onay mailini tıklayarak ise BDDK şikayetleri sistemine giriş yapıyorsunuz. Örnek olarak aşağıda verilmiştir.

bddk şikayet 2

Sisteme giriş yaptıktan sonra ise Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olduğunuzu doğruluyorsunuz. Gereken kısımları doğru şekilde doldurmanız gerekiyor.

bddk şikayet 3

 

Kalan kısımdan sonra eksiksiz doldurulduktan sonra ise TCKN, İsim Soyisim, GSM , ve İl bilgileri olarak son aşama olarak şikayetinizi mutlaka ayrıntılı bir şekilde dile getiriyorsunuz.

bddk şikayet 4

 

Bu son aşamada ise hangi kurumdan şikayetçi iseniz Banka veya faktoring, varlık yönetimi şirketleri vb. seçebiliyorsunuz. Alt konu kısımları ise BDDK çok geniş tutmuş, aklınıza gelebilecek her türlü şikayetleri iletebilirsiniz. Çoğu banka şikayetinizi dikkate almasa bile BDDK sisteminden şikayet ederek 1 günde sonuçlanıyor. Çoğu Banka BDDK‘ya iletilen şikayetleri ciddi manada dikkate alıyor. Sonuçta bir denetleme kurulu olduğu için bu yüzden BDDK üzerinden gelen şikayetlere çok dikkat ediyorlar.  Bir çok kullanıcı ve müşteri BDDK şikayet sistemini tam olarak bilmiyor. BDDK’ya şikayette bulunmak ise çok kolay aşağıdaki vermiş olduğumuz link üzerinden tıklayarak şikayetinizi 10 dakikada iletebilirsiniz.

BDDK şikayet sistemi için tıklayınız.

Bu yazımızda ise bir çok Finansal kurum müşterileri mağdur olduğu için ayrıntılı bir şekilde örnek göstererek anlatmak istedik. Herhangi aksi bir sorun yaşamanız durumunda aşağıdaki linkten Finanspara’ya soru sorabilirsiniz.

Soru sormak için tıklayınız. 

Forumdan destek almak için forumdan soru sorabilirsiniz.

 

BDDK şikayetleri

Bir çok insan Bankalardan olsun, kredi kartı aidatları, hesap işletim ücreti vb. sorunlarla sıkıntı yaşamakta. Birçok tüketici ise BDDK şikayetleri nedir bilmemekte.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar