Araştırma İnceleme
Neler Oluyor?

Bankaya Gitmeden Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir?

Bankaya Gitmeden Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir?

Bankaya Gitmeden Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir? Şubeye gitmeyerek teknolojik ürünler beraberinde çeşitli kredilere başvurularda bulunabilmek birçok bankanın sunmakta olduğu bir hizmettir. Banka reklamlarında da oldukça sık bir şekilde karşı karşıya kaldığımız kredi cebinde, onaysız bir biçimde duyuruları yapılmakta olan bankalara gitmeyerek kredi kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Bankaların kredi başvurularında bulunmakta olanlar banka müşterilerine yönelik olarak yapacakları finansal çeşitli araştırmalar yani kredi notu bilgilerinin risk seviye oranlarının üzerinde olması kredi onayı açısından gereken bir çeşit kriter olmaktadır. Yine kredi notu bireylerin bankalar ile olan çeşitli finansal geçmişlerinin özeti mahiyetine olduğundan dolayı ve yine kullanılabilecek kredinin ödenebilirlik oranları hakkında bilgi verici olduğu açısından bahsi geçen notun oranı banka onayı açısından önem arz etmektedir.

Kredi Onayları Neden Uzun Sürüyordu?

Daha öncelerinde yapılmakta olan kredi başvurularının onayları açısından banka genel müdürlüğü tarafına kredi başvurularının gidebiliyor olması ve yine belli süre içerisinde geri dönüşlerin sağlanmaları gerekiyordu. Bu günlerde ise yine yapılmakta olan kredi başvuruları esnasında kredi notu verisi beraberinde hızlı dönüş alınabiliyor ve yine dakikalar içerisinde de kredi onayı çıkabiliyor.

Kredi başvurularında kullanılmakta olan çeşitli araçlar cep telefonunun SMS fonksiyonu beraberinde internet bankacılığı sayesinde, telefon bankacılığı beraberinde ve yine çeşitli atm kanalları gibi bazı araçlar ile başvurular yapılabiliyor. En hızlı kredi veren bankalardan bir tanesi de yine Denizbank ve Finansbank olarak bilinmektedir. Ön onaya ihtiyaç duyulmadan kredi başvurularını sms ile yapabiliyorsunuz demiştik. Bunun için ise KREDİM yazarak boşluk bırakın ve TC numaranızı 3280 numarasına gönderin. Bu şekilde başvuruyu bitirebilirsiniz. Bu başvurunun sonrasında da ön onay gerekmeyecektir. Yine yapı kredi bankasının nuvo mobil uygulaması beraberinde başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Akbank direkt bankacılık beraberinde de 15 bin TL kadar kredi çekimi yapılabiliyor ancak hızlı olunması gerekmektedir. Yine garanti bankası telefon bankacılığı ve yine facebook beraberinde kredi başvurularını oldukça hızlı bir hale getirmiş bulunmaktadır. Bu başvuruları da oldukça hızlı bir şekilde değerlendiriyorlar.

Bankalara gitmeyerek bazı teknolojik ürünler beraberinde yapılmakta olan kredi başvuruları da çoğu durumda ön başvuru şeklinde değerlendiriliyor ve çoğu zaman da ön onaya ihtiyaç duyulmadan başvuru olarak kabul ediliyor ve kesin onay olarak da gerçekleşmesine olanak tanınmaktadır.
Bir önceki yazımız olan Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir? başlıklı makalemizde Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir? en kolay kredi alma yöntemi nedir ve nasıl kredi alabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar