Araştırma İnceleme

İş Bankası 2 B Kredisi Detayları Kapsamlı

İş Bankası 2 B Kredisi Detayları Kapsamlı

İş Bankası 2 B Kredisi Detayları Kapsamlı. 2 B kredisi nedir: Bu krediye 2B denilmesinin sebebi orman kanununun 2 maddesinin B bendi olmasındandır. 2B arazilerin satışı ile alakalıdır ve devlet bunun için destekler vermektedir. 2B orman arazilerini kapsamaktadır. Devlet tahrip edilmiş artık orman vasfından çıkmış olan arazileri satışa sunmaktadır. Tarım konusunda ön plana çıkan bankalar bu arazilerin alınması için kredi imkanları sunmaktadır.

İş Bankası 2b Kredisi 

İş Bankasının ihtiyaç kredileri kısmında yer alan bu kredilerden yararlanmak isteyen kimseler 120 aya varan uzun vadeler ve çok az ödeme seçeneği olan taksit imkanlarıyla kolayca bu kredilere sahip olabilmektedirler. Peşin ödeme hususunda %60′ a varan indirimlerden de faydalanabilmektedirler.

Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Başvuru için bu arazilerde hak sahibi olan kimseler başvuru ücretini yatırdıklarına dair dekont, hak sahibi olduklarını kanıtlayacak bir belge ve kredi çekebilmek için istenilen şartlarda belge ile şubeye başvurmaları yeterli olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler

* Nüfus cüzdanı fotokopisi veya aslı

* Kişinin kazanç elde ettiğini belgeleyen bir kağıt

* başvuru ücretinin dekontu

* Hak sahibi olduğunu gösterir belge

%60 Oranı Nasıl Hesaplanmıştır?

6292 sayılı kanunda belirtildiği üzere 4 şubat 2013 tarihli 28549 sayılı resmi gazetede yayınlanan bilgilere göre hak sahiplerinin arazi satışlarında 400 metrelik kısmın rayiç bedelinin yani günümüz piyasasındaki değeri üzerinden %50 ‘sinin öneme alınacağı alacağı orman alanının meblağını peşin ödeyecek kimselere %20’lik bir ek indirim uygulanacağı bu yasa çerçevesinde kabul edilmiştir. İbaresinden dolayı bu oran %60’lık bir oran olarak hesaplanmıştır. 1.000.000 ile 20.000 TL arasında kredi çekebilme şansına sahipsiniz. Örneğin 500.000 TL’lik bir kredide aylık ödeme tutarı 1.362 lira olmakta %1.35 gibi düşük bir faiz oranı uygulanılmaktadır.

İş Bankası 2 B Kredisi Detayları Kapsamlı

İş Bankası 2 B Kredisi Detayları Kapsamlı. 2 B kredisi nedir: Bu krediye 2B denilmesinin sebebi orman kanununun 2 maddesinin B bendi olmasındandır. 2B arazilerin satışı ile alakalıdır ve devlet bunun için destekler vermektedir.

Toplam Oy Oy vermek ister misin?

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar