Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Anonymous, 33 hastane sistemindeki bilgileri sildi

Bilgisayar korsanları 33 devlet hastenesinin sistemine girerek veri tabanındaki bilgileri kopyaladı ve sildi. Hastanelerde elle hasta kaydı yapıldı

 

Anonymous, 33 hastane sistemindeki bilgileri sildi

 

 

 

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak, Edirne’nin de aralarında bulunduğu 33 devlet hastanesine sabah saatlerinde gerçekleşen internet korsanları tarafından siber saldırı düzenlenmiş oldu. Anonymous hacker grubunun üstlendiği siber saldırılarda hastanelerin veri tabanında yer alan bilgiler, kopyalandıktan sonra tüm bilgi veriler silindi.

Bu sabah saatlerinde gerçekleşen 09.30 sıralarında başlayan siber saldırılarda Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri’nin sistemlerine giren Anonymous hacker grubu, bilgisayarların veri tabanında bulunan bilgileri kopyaladıktan sonra sistemden silmiş oldu. Edirne Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’nin de aralarında bulunduğu 33 hastanenin siber saldırılardan etkilendiği belirtildi. Hastanelerde bu sistem üzerinden yapılan işlemler tamamen durdu. Siber saldırının fark edilmesi üzerine sisteme daha önce yedeklenen veriler yüklenmeye çalışıldı, ancak hacker grubunun eski verileri geri yüklemeyi de engellediği bildirilmiş olundu.
Devlet Hastanelerinin siber saldırılar karşısında hastaları mağdur etmemek için elle kayıt aldıkları belirtilmiş olundu.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar