Ekonomi Haberleri

Yatırımcıların yeni hedefi

bist_borsa

Gelişmekte olan piyasalara katılım sürekli artmakta. Faiz düşümüne ait tüm baskılar ve dolar kurunun düşmesi ihracatçı şirketleri ilgide giderek artmakta.

Gelişmekte olan piyasalara ise ilgi her geçen gün artıyor. Bu piyasalar ilgi her geçen gün arttıkça son üç ayda hız kesmeden devam ediyor. İlginin gelişmekte olan piyasalara artması nedeniyle bunun yansıması ise Borsa İstanbul’a olan ilgide artmakta. Banka ağırlıklı olan bu hisseler ise faiz indiriminin de etkisiyle yeniden ortaya çıktı. Faiz düşüşünün artması ve kurunda bu yönde güçlenmesi ile bunun ise ihracatçı firmalara olan ilgisinin artması gözlemlenmekte. Yatırımcılar ise bu fırsatı tekrardan gözden geçirmekteler.

Kurdaki olan hareketliliği ise sadece yatırımcılar değil aynı zamanda ise mevduatta değerlendirenlerde gözden geçirmekte. Geçtiğimiz yıl mayıs sonunda 1.87 olan dolar bir zaman ise 2.39 sınırına kadar geldi ise şimdi ise 2.10 kuruna düşmüş durumda.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Uludağ’da yapılacak yeni planlamanın dörtte birine,Arap yatırımcıların talip olduğu bildirildi. Bu arada,Uludağ Üniversitesi 1975’te kuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar