Para piyasası

Vergide sadece taksit var

vergi

Soma’da yaşanan facianın sonrasında ise gündemde olan gelen taşeron paketi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda çuvala dönmüş durumda. Hükümetin 61 maddelik tasarısı 30 Mayıs günü TBMM’ye sunumunda geçecek.

Sonrasında vergi ve SSK prim borçlarının tekrardan yapılandırılmasını içeren Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin bir yasa teklifi verdi. Yasa teklifi, tasarı ile birleştirilerek yeni önergelerle 106 maddeye çıkmış durumda. Tasarıya yaklaşık 20 maddenin daha eklenmesi beklentiler arasında yer almakta.

1 AYDIR GÖRÜŞÜLMEKTE

Mayıs sonlarında ise TBMM’ye sunulan tasarının daha çok teknik düzeyde görüşülmesi için bu konuda TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu’na havale edilmiş durumda. Muhalefet görevden alınan bürokratların mahkeme kararına rağmen iki yıl aynı göreve dönememesine ilişkin 82. maddesi ile devri 5 yıl önce gerçekleşmiş özelleştirme işlemlerinin yargı kararı olmasına rağmen ise geri alınmamasına yönelik 85. maddeye karşı çıkıyor ve bu maddelerin tasarıdan çıkarılmasını istiyor. Hükümet de bu iki maddede ısrar ettiği için Komisyon çalışmaları ağır aksak ilerlemekte. Komisyon’da ilgili olup olmamasına bağlı olmadan kabinenin yarısı Komisyon’da hükümeti temsil etmekte.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. vergide peçeleme gibi hukuki olayların meydana gelebileceğini düşünemediğimiz taraflarda olabiliyor olaya sadece gv olarak bakarsanız…..

  2. Sadece o mu, gayri müslimler memur bile yapilmiyor. Subay hic yapılmıyor.Vergide vatandaş ama askerlikte değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar