Sponsor
Araştırma İnceleme

Türkiye mi yoksa Suriye mi?

8 Milyona yakın Suriye halkının göç etmesiyle ciddi anlamda her sektörde sorunlar oluşmaya başladı.

 

Özellikle özel sektör kısmı giderek Suriyeli işçileri çalıştırmakta daha az ücret ödeme, daha fazla çalıştırmak ve hatta özel hastanelere kadar Suriyeli doktorlar bulunmakta. Türkiye zaten sorunlu bir ülke haline büründü ancak çözümü bulunamayan işsizlik sorunu birde üzerine Suriyelilerin eklemesiyle gençlerimiz çaresiz kaldı. Özel sektörün ise devlet tarafından desteklenmesi ve giderek ise tamamen işveren odaklı çalışılma prensibinin olması sektörü acımasız hale getiriyor.

 

İstanbul veya birçok şehirde artık suriyeliler mevcut, giderek de nüfus oranları artıyor. İstanbul’da ise ucra semtlerde özellikle nüfus oranları çok fazla bir hale geldi. Suriyelilerle birlikte ise işsizlik sorunun büyük bir çıkmaz haline geldi.  Giderek çoğalan Suriyeliler karşısında devlet ne yapacak artık merak konusu oldu şimdiden.

 

Devletin ise Suriyelileri maaşa bağlaması çok ayrı bir sorun haline büründürdü. Halkın ödemiş olduğu vergiler Suriyelilerin ceplerine harçlık diye gidiyor. Geçim sorunu yaşayan halkımız birde Suriyelilere vergi ödemesi altında harçlık ödemesi yapıyoruz. Peki neden bu Suriyeliler Türkiye’ye göç etti? Terörist olaylarının artmasına neden oldu. İşsizlik sorunlarına büyük oranda neden oldular. Kışkırtmalara neden oldular. Dahası ise devlet maaşa bağladı.

 

[poll id=”2″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar