• YARIM ALTIN
  8.346,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9405
  % 0,04
 • € EURO
  35,9333
  % 0,00
 • £ POUND
  42,7089
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5311
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3750
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  2222623,238
  % -1,13
 • BIST 100
  11.172,75
  % 0,15

Türk Hava Yollarında Alman Pilot Dönemi

Türk Hava Yollarında Alman Pilot Dönemi

Senelerce Türk halkının zor durumdan kurtulup iyi bir hayat kurmak hayaliyle çalışmak için gittiği Almanya’dan bundan böyle Alman vatandaşı olan birçok kişi Türk şirketlerinde çalışmak için akın edecek. Ortalama 5’i kadın pilot olmak üzere toplam 115 Alman pilot Türk Hava Yolları‘nda (THY) görev yapıyor.

Türk şirketi THY’de yaklaşık 5’i kadın olmak üzere toplam 115 Alman pilot görev yaparken, onlardan biri olan Alman bayan pilot Beate Weinmair, Türkiye’de ve THY’de görev almaktan dolayı çok memnun. Genç pilot uzun zaman diliminde burada kalmayı planladığı belirtilirken, Türk Hava Yolları’nda kısa zaman önce start alan Beate Weinmair, Türk Hava Yolları uçaklarında Türkçe anons da gerçekleştiriyor.

Ülkemizin gururu THY’de, yaklaşık 52 devletten 10’u bayan olmak üzere yaklaşık 675 yabancı pilot yer alıyor. THY’nin yabancı pilot ilanlarına en fazla ilgi gösteren devletlerin başında Alman pilotlar bulunuyor. Almanya havayolu şirketlerinden olan Augsburg Airways‘in kapanmasının ardından Alman vatandaşı 70 pilot da THY’degörev aldığı bilgisi geldi. THY’de şu zaman dilimi itibarıyla görev alan yabancı pilotlar arasında en fazla Alman pilotlar yer alıyor.

Havacılık alanındaki Türk Hava Yolları’nın Airbus 330 tipi yolcu ve kargo uçaklarında first officer olarak yani 2. pilot koltuğunda yer alan Alman bayan pilotlar arasında bulunan Beate Weinmair, THY’de ve Türkiye’de görev almaktan ötürü çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yaklaşık bir senedir THY‘de görev alan Alman Weinmair, “Avrupa’daki en iyi tercihin THY olması nedeni ile burada çalışmayı planladım. Yaklaşık 8 senelik pilotum. Seçenekler içinde başka havayollarında görev almak olsa da THY’yi yine hiç düşünmeden isterdim. Çünkü eski şirketim kapatıldığı dönemde 70 pilotu THY kendi bünyesine dahil etti. Küçük yaşlarımda daha önceden de Türkiye’ye geldim. Türklerin sıcakkanlı olması da THY’yi tercih etmemde büyük rol aldı.

Ayrıca farklı Alman pilot dostlarım da fikir almak istediğinde THY’yi tavsiye ederim. Türkiye’de bulunmaktan dolayı çok memnunum. Ayrıca Türkçe öğreniyorum. İstanbul’u da daha iyi öğrenmek için dolaşıyorum. Çok iyi şartlar altında görev yapıyorum. Türkiye’nin de vatanım olan Almanya’dan da uzak olmaması benim için çok önemli. Çünkü 3 saat içinde evimdeyim. Daha uzun zaman kalmak istiyorum. Bana her uçuşta kaptanın Türkçe öğretmeye çabası içinde olması çok güzel oluyor” sözlerine yer verdiği öğrenildi.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.