Hisse Borsa

Şubat ayındaki en çok yatırım aracı

BIST YATIRIMI ZARARA SOKTU

Külçe altın üç aylık değerlendirmede Yİ-ÜFE ile düşürüldüğünde yüzde 4,68, TÜFE ile düşürüldüğünde ise yüzde 7,76 rakamlarıyla yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı yardımcı olurken BIST 100 Endeksi Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde  tam olarak yüzde 19,90, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 17,55 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı olarak gerçekleşti.

Altı aylık değerlendirmeye göre euro Yİ-ÜFE ile düşürüldüğünde ise yüzde 6,77, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 9,49 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sağlamış durumda. Aynı dönemde BIST 100 Endeksi, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 18,05, TÜFE ile düşürüldüğünde  ise yüzde 15,96 oranında yatırımcısına en çok zarar ettiren yatırım aracı olarak gerçekleşti.

YILLIK BAZDA EN ÇOK GETİRİ ‘EURO’DA

Finansal yatırım araçları yıllık olarak değerlendirildiğinde ise euro, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 13,41, TÜFE ile düşürüldüğünde ise yüzde 18,15 oranında yatırımcısına en fazla reel getiriyi sağlamış durumda. Diğer taraftan, BIST 100 Endeksi Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 27,85, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 24,83 oranında yatırımcısına en çok zarar ettiren yatırım aracı oldu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

  1. Sonra büyük! muhteşem! federasyon Şubat ayındaki şike çalıştayında birilerinin şikesi ve yaptıkları konuşulmaması için uğraşır.

  2. Otyakmaz’ın 2012 Şubat ayındaki 8. duruşmada anlattıkları bugülerde olduğu gibi ya görmezden gelindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar