Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Spotify’de Milyonlarda bilgiler çalındı

Spotify’de Milyonlarda bilgiler çalındı

 

 

 

Spotify küçük çaplı bir siber saldırıya uğrarken ve hacker’ların ele geçirmiş oldukları Spoitfy kullanıcılarının bilgilerini internete servis ettiği iddiası ortaya atılmış oldu.

 

 

Spotify bugün, siber saldırıyla ilgili tüm kullanıcılarına bir e-posta gönderisinde bulundu.
Teknoloji sitesi olarak bilinen ve TechCrunch’ta yer alan iddiaya göre, sektörünün en büyüğü olan Spotify büyük çaplı bir siber saldırıya uğramış oldu.
Aynı haberde hacker’ların ele geçirdikleri Spoitfy kullanıcılarının bilgilerini internete servis ettiği bilgisine de yer verilmiş olundu.
Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın son günlerde bazı üyelerinin şifrelerini sıfırladığı da sosyal medyada sıklıkla dile getirilen iddialar arasında yer alıyor.
Ancak haberde yer alan bilgide ise hacker’ların henüz kullanıcıların kredi kartı bilgilerine ulaşıp ulaşamadığına dair bir bilgi bulunmadığının altı çizilmiş olundu.
Söz konusu iddianın sonrasında ise konuyla ilgili bir açıklama yapan Spotify sözcüsü, uygulamanın hack’lendiği bilgisinin gerçeği yansıtmadığını belirterek kullanıcıların bilgilerinin koruma altında olduğunu açıklaması yapıldı.

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar