Gündem

Snapchat Nedir ?

Snapchat Nedir Ne İşe Yarar?

Snapchat Nedir? Snap İngilizce’ de ani anlamına gelen bir kelimedir. Snapchat uygulaması adından da anlaşıldığı üzere belirli süreli bir uygulamadır. Belirli süre derken çektiğiniz fotoğraf, video veya bıraktığınız notlar belirli süre yayında kalacaktır. İşte bu nedenle bu uygulamanın adı Snapchat’dir. Şimdi gelin Snapchat ‘i madde madde inceleyelim.

Snapchat Nedir ? Snapchat android ve iOS işletim sistemlerinde sorunsuz çalışacaktır.
Snapchat’ e kayıt yaparken kullanıcı ismi, isim-soy isim, doğum tarihi, e-mail, telefon no ve bir şifre istenecektir.
Snapchat’ e sahip olduktan sonra telefonunuzdaki kayıtlı kişileri de Snapchat’ de arkadaşınız yapabilirsiniz.
Snapchat’ de sosyal medya arkadaşları daveti ve arkadaş olma entegrasyonu mevcut değildir.

Snapchat Video ve Fotoğraf Paylaşma Nasıl Yapılır ?

– Snapchat ana ekranında aşağıda ortada bulunan yuvarlak simgeye uzun bastığınızda video çekip paylaşabilirsiniz, kısa dokunursanız ise fotoğraf çekip paylaşabilirsiniz.
– Çekilmiş olan videonuzun yada fotoğrafınızın üzerine notlar yazabilir, çizim yapabilir, emoji ilave edebilirsiniz. Yine fotoğrafınız için süre, videonuz içinse döngü süresi belirleyebilirsiniz. Akabinde göndere basarak yayınlamış olursunuz. Snapchat’ de lenses özelliği de vardır. Bu özellikle fotoğraf efektleri yaratabilirsiniz. Lenses özelliği için akıllı telefonunuzun ön kamerasını açınız snapchat ana ekrandayken parmağınızı ekrana basılı tutunuz. Bu noktada snapchat efektleri kullanılabilir hale gelecek size de sadece seçim yapmak kalacaktır.

Snapchat Mesajlaşma , Sesli ve Görüntülü Arama Yapma :

Snapchat ana ekranında sol alt köşede bulunan sohbet butonuna dokunarak veya ekranı sağa doğru kaydırarak sohbet kısmına gelebilirsiniz.
1. Sohbet bölümünde arkadaş listeniz görüntülenir, mesajlaşmak, sesli veya görüntülü görüşme yapmak istediğiniz arkadaşlarınızı buradan hızla seçersiniz.
2. Mesaj ekranında “ mesaj gönde r ” alanına mesaj yazarak mesajlaşabilir, telefon simge butonuna dokunarak sesli arama yapabilir veya kamera simge butonuna dokunarak görüntülü arama yapabilirsiniz.

Snapchat Ayarları :
Snapchat ana ekranındayken parmağınızı yukarıdan aşağı doğru kaydırınca profil bölümüne girebilirsiniz. Snapchat ayarlarını kullanarak isim, doğum tarihi, şifre değiştirme, cep telefonundan snapchat hesabı bulmayı açıp kapatma, email doğrulama, bitmoji düzenleme, oturum açma doğrulama, anı, spectaclesekleme, shazam, gizlilik ayarı, sohbet silme vb. snapchat ayar işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Snapchat Nedir ?

Snap İngilizce' de ani anlamına gelen bir kelimedir. Snapchat uygulaması adından da anlaşıldığı üzere belirli süreli bir uygulamadır. Belirli süre derken çektiğiniz fotoğraf, video veya bıraktığınız notlar belirli süre yayında kalacaktır. İşte bu nedenle bu uygulamanın adı Snapchat'dir. Şimdi gelin Snapchat 'i madde madde inceleyelim.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar