Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Samsung Cihazlarının Marshmallow Güncelleme Tarihleri

 

Samsung Cihazlarının Marshmallow Güncelleme Tarihleri

 

 

 

Samsung kullanıcıları artık bir an önce marshmallow güncellemelerine kavuşmak istiyor ve ne zaman geleceği merak konusu idi. Ve son gelen sızıntı ile artık kavuşma tarihleri belli oldu artık.

 
Eğer bir Samsung Galaxy kullanıcısı iseniz bunun beraberinde, sizler için telefonununuz ne zaman Android güncellemesi alacağını aynı zamanda ise, tam tarihi ile bilmek kadar güzel birşey yoktur sanırım.

 

sam1

Evet durum böyleyse o zaman sizlere güzel bir haberimiz var sizlere; Samsung’un Galaxy serileri için Android olarak 6.0 Marshmallow güncelleme tarihleri sızdırılmış durumda olarak bilgisi yer aldı. İki aşama olarak dağıtılacak olan güncellemenin ilk aşaması, tahmin edileceği gibi Samsung’un amiral gemilerine olacak ve yavaş yavaş alt sıralara doğru ilerleme sağlayacak.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus, önümüzdeki ay güncellemeye kavuşarak Samsung Galaxy ailesinin ilk Marshmallow güncellemesi alan cihazları olacak. Ardından, yine birinci aşama kapsamında Galaxy S6 ve S6 Edge güncellemelere kavuşmuş olacak. Bu cihazlar için güncelleme tarihi ise Ocak 2016. Bir ay sonra yani Şubat ayında ise bu sefer güncelleme sırası Galaxy Note Edge ve Galaxy Note 4’e gelecek. Birinci aşamanın son cihazları olan Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ise henüz teknik onayı beklemekte (yapılan bazı sızıntılara göre bu iki model Mart ayında güncelleme alacak).

İkinci aşamada karşımıza çıkmakta olan Galaxy cihazları şu şekilde yer alıyor; Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7 ve Galaxy E5. Bu modeller de şu an için teknik onayı beklemekte, yani kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak şimdiden yapılan pek çok sızıntı ve söylentide telefonların güncelleme tarihlerinin birinci aşamayı takip edecek şekilde olduğunu söylemek olduğu bilgisi yer aldı.

Galaxy A8 ve Galaxy A7’nin Nisan ayında olarak ise, Galaxy A5 ve Galaxy A3’ün Mayıs ayında, ikinci aşamanın son modelleri olan Galaxy E7 ve Galaxy E5’in ise Haziran ayında Marshmallow güncellemesine kavuşması beklenmekte. Tabii dediğimiz gibi; ilk aşamadaki Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ile ikinci aşamadaki cihazların çıkış tarihleri şu an için söylentiden ibaret. Ancak mobil cihaz sektöründe söylentilerin ne denli önemli olduğunu bildiğimizden, bu tarihleri bilmekte fayda var.

Tabii Samsung bir süpriz yaparak güncellemeleri erken de verebilir. Bununla beraber ise özellilkle LG cephesinin G4 kullanıcılarına güncellemeyi sunmasının sonrasında ise Samsung, amiral gemisi cihazlarını kullanan müşterilerinden tepki almıştı. Güncelleme ise 1-2 hafta içinde sizlere sürpriz bir şekilde gelebilir.

 

[poll id=”2″]

Merkel: AB-Türkiye anlaşması konusunda görüş birliği içindeyiz


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar