Gündem

Piyasaların dikkati ABD de

ozgurluk_aniti

Uluslararası piyasalar, bugün açıklanacak olmakta olan ABD birinci çeyrek revize büyüme rakamlarını ve AMB’nin gelecek haftaki toplantısını beklemekteler.

Asya hisseleri altı ayın zirvesine tırmanmasını sağlayan kazançları genişletirken, Avustralya doları güçlendi. Bölge tahvilleri, ABD’de bugün açıklanacak olan ve daralma görülmesi beklenmekte olan birinci çeyrek büyüme revize rakamları öncesinde artış gösterdi. Nikel endüstriyel metallerdeki azalışa öncülük etti.

Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) gelecek hafta yapacağı toplantıda enflasyonu desteklemek için harekete geçeceği ve teşvikleri yükselteceği söylentileri dün, tahvillerdeki yükselişi hızlandırırken, yatırımcılar bu hafta açıklanacak olan Almanya perakende satışları ve İspanya enflasyon verilerini bekliyor. Japonya’da perakende satışlar Nisan’da bu yılki ilk düşüşü kaydederken, bugün açıklanacak olan ABD gayrısafi yurtiçi hasılası revize rakamlarında daralma beklentiler içinde. Çin Başbakanı Li Keqiang, ülke ekonomisinin genel olarak istikrarlı olduğunu ve hükümetin gerekli olduğu takdirde ince ayarlar yaptığını açıklamasında bulundu.

Singapur merkezli Julius Bear’ın Asya araştırma şefi Mark Matthews, Yatırımcılar AMB’nin gelecek hafta büyük adım atacağı beklentileri ile tahvil faizlerinin azalması üzerine hisseler konusunda daha iyimser davrandı. Asya’da değerlemeler çekici görünmekte, Çin hisseleri inanılmaz derecede düşük seviyede. Japonya da oldukça ucuzladı dedi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Mali piyasaların dikkati bu akşam Londra’da açıklanacak Avrupa bankalarının stres testi sonuçlarına çevrildi. Açık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar