Dünyadan

Piyasalar ABD yi bekliyor

abd borsa

Dünya ABD’den gelecek analizlere ilişkin iyimserlik üzerine Asya borsaları artmış durumda, Asya’daki CDS’ler geriledi ve yen düştü.

Dünyanın en büyük ekonomisi olmakta olan ABD’de toparlanmanın hızlandığı sinyalini verebileceği tahmin edilen bugün açıklanacak verilerin öncesinde Asya borsaları artış gösterdi; MSCI Asya Pasifik Endeksi 7 haftanın en uzun süreli rallisini genişletmiş durumda ve yen değer kaybetti. Yeni Zelanda doları zayıfladı ve altın yine yükseldi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saatiyle 13:20 sonrasında yüzde 0.6 yukarıda seyir ederek, zayıf yenin Japon Topix Endeksi’ni yüzde 1.3 artmasıyla 6. gününde de kazanç sağlamış durumda. Gelişen piyasalar endeksi bu yılki azalışını sildi ve Standard&Poor’s 500 Endeks vadelileri yüzde 0.2 yükseliş gösterdi. Asya’nın CDS endeksi 6 ayın en tabanlarına düşmüş durumda. Yeni Zelanda doları, ABD doları karşısında yüzde 0.4 zayıflarken, Malezya ringgiti 5 gündür devam etmekte olan kazanç dönemini noktalandırdı. Altın yüzde 0.3 primlendi ve soya fasulyesi yüzde 0.7 artış gösterdi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar