Dünyadan

O siteye giriş yasak!

 

O siteye giriş yasak

 

 

Rusya merkezli yayın kuruluşu olarak bilinen Sputnik’in, Türkçe de dahil olmak üzere 31 dilde yayın yapmakta olan internet sitelerine, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişim engeli getirilmiş olundu.

 

 
Rus sitesine Türkiye’den erişim engeli geldi.
Rus devletine bağlı Sputnik yayın kuruluşunun Türkçe de dahil olmak üzere farklı dillerde yayın yapan 31 internet adresine erişim engeli getirilmiş olundu artık.

Erişim engeli kararı doğrudan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından alındı ve uygulandı.

Siteye giriş yapıldığında şu ifade ile karşılaşılmakta artık:

“5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (sputniknews.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 14/04/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-56092 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir uygulanmaktadır.”

Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler, Rus uçağının Türkiye sınırını ihlâl ettiği için düşürülmesinin sonrasında ise krize girmişti.

Kriz hakkında son olarak dün konuşmada bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’yi dost olarak gördüklerini ancak bazı politikacılarla sorun yaşadıklarını belirtmişti.

 

[poll id=”2″]

Galaxy Note 6’’ya 6 GB’’lık RAM geliyor


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar