Borsa ve Kap Bildirimleri

***NETAS*** NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***NETAS*** NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
06.12.2016, 30.12.2016
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

6 Aralık 2016 tarihinde şirketimiz Netaş Telekomünikasyon A.Ş (” “Şirket”) ve OEP Turkey Tech B.V. (“OEP”) tarafından yapılan açıklamada, Netaş hissedarlarından OEP ile ZTE Cooperatief U.A. (“ZTE”) arasında, Şirketimizin toplam sermayesinin %48,04’ünü temsil eden payların (“Pay(lar)”) tamamının devrine ilişkin olarak bir hisse alım sözleşmesi (“Sözleşme”) akdedildiği ve taraflar arasında pazarlık usulü ile belirlenen pay alım bedelinin diğer şartların yanı sıra Rekabet Kurulu iznine tabi olarak pay devrinin tamamlanacağı tarihte ödeneceği belirtilmişti.
ZTE ile OEP arasında imzalanmış bulunan Sözleşme’ye istinaden pay devrinin tamamlanması için gerekli Rekabet Kurulu izninin alındığı hususu da yine Şirketimiz ve OEP tarafından 30 Aralık 2016 tarihinde duyurulmuştu.
Anılan gelişmeleri takiben Şirketimiz yönetim kurulunun kararı üzerine 6 Şubat 2017 tarihinde yapılan duyuru ile Şirketimiz ortakları yukarıda belirtilen satış işlemi sonrasında değişecek yönetim kurulu üyelerinin atanmasının onaylanması için “yönetim kurulu üyelerinin seçimi” gündemi ile 3 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı”na davet edilmiştir. Şirketimize, Şirket hissedarı OEP tarafından yapılan bildirim uyarınca, hisse devir işlemi 3 Mart 2017 tarihinde tamamlanmadığından OEP, 3 Mart 2017 tarihli genel kurulda satış işlemi sonrasında hali hazırdaki bazı üyelerin yerine seçilmek üzere aday gösterilen yönetim kurulu üyelerinin seçimine olumsuz yönde oy kullanmıştır.
Yukarıda belirtilen satış işlemiyle ilgili yatırımcılarımızın kararını etkileyecek yeni bir gelişme olduğunda ilgili mevzuat çerçevesinde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/590700

BIST


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar