Ekonomi Haberleri

Merkez Bankasının bugünkü durumu

Dünyada Analistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) tarafından bugün gerçekleştirilecek toplantıda ise politika faizinde değişiklik beklentiler arasında yer almıyor.

Foreks’in anketine göre, analistlerin tamamı haftalık repo, marjinal fonlama oranları, borçlanma faizleri ile yabancı para ve TL zorunlu karşılık faizlerinde değişiklik beklentiler arasında yer almıyor. Ayrıca piyasa yapıcı bankalara sağlanan fonlama faizi ile Rezerv Opsiyonu Katsayısı (ROK) oranının da sabit bırakılacağı beklentiler arasında.

Merkez Bankası’nın haftalık repo faizi yüzde 10.00, marjinal fonlama oranı yüzde 12.00, borçlanma oranı yüzde 8.00 seviyesinde bulunmakta. 3 aya kadar vadeli TL zorunlu karşılık rakamı ise yüzde 11.5 ve YP zorunlu karşılık oranı ise yüzde 13 seviyesinde yer almakta.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. merkez bankasının kredi kartı bile yok, bu adamların ne ticari zekaları var ne de para politikaları düzgün. faizler hemen düşmeli.

  2. Bakın dünya ekonomi literatüründe görülmüş şey değildir bir merkez bankasının 393 gündür her gün döviz satması

  3. Sırf merkez bankasının çıkardığı kağıt paçavralarına bindirdiği kıymet için sevdigini terkeden leş kargaları, kadınlık edebiyatı yapmasın.

  4. İngiltere Merkez Bankasının faiz artırımını başlaması küresel ekonomi için depremin öncüsü denilir mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar