Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredileri Tek Bankada Toplamak

Kredileri Tek Bankada Toplama Yöntemleri

Kredileri Tek Bankada Toplamak Bankaların ve kredilerin, kredi kartlarının ve diğer bankacılık ürünlerinin artık hayatımızın temel parçalarından bir tanesi olduğu ortada. Ancak maalesef bu ürünleri sınırında kullanmayı bilmeyen tüketiciler, geri ödemeler sırasında sorunlar yaşayabiliyor, yahut birden fazla bankaya dağılmış ürünlerin hepsini yönetmekte sıkıntılarla karşı karşıya gelebiliyorlar. Sizler için kredilerimi tek bankada toplamak istiyorum diyorsanız, takip etmeniz gereken adımlara dair biraz bilgilendirmede bulunmaya karar verdik.

Aslında bu bahsettiğimiz kavram, bankalar tarafından borç transferi olarak adlandırılıyor ve bir bankadaki borçlarınızın başka bir bankaya aktarımı anlamına geliyor. Pek çok kişi maalesef borç yeniden yapılandırma ile bu durumu karıştırıyor ancak borç transferinde her zaman borç yapılandırmanın olmayabileceğini de aklınızdan çıkarmayın.

Tek bir bankada kredi nasıl toplanır?

Tek bir bankada kredi nasıl toplanır? Her banka bu hizmeti vermese de, şubeleri ziyaret ederek hangi koşullarda borç transferine müsaade ettiklerini öğrenebiliyorsunuz. Pek çok banka, tüketicilerin gerçekten verdikleri krediyi öteki borçlarını kapatmak ve bu bankada ödemeye devam edeceğini garanti altına alabilmek için, diğer bankaya direkt EFT yapmayı tercih edebiliyor. Dolayısıyla böyle bir durumda, sizin için tanımlanan yeni borç taşıma kredisi sizin elinize geçmiyor ve direkt olarak öbür bankadaki borcunuz ortadan kaldırılıyor.

Size daha kolay bir şekilde bu imkanın tanınması için, borçlu olduğunuz bankalardan, kredi kapatma tutarlarına dair resmi bir belge de alabilir, yeni bankanıza niyetinizin ciddi olduğunu gösterebilirsiniz. Borç transferi işlemi, sadece krediler için değil, aynı zamanda kredi kartları için de kullanılabildiğinden, şubelerden bu konuda gereken bilgileri talep etmeyi unutmamalısınız.

Tabii ki yeni bankanızın sizden maaş bordrosu, eşinizin geliri, konut tapunuz, ek gelirleriniz gibi konularda yeni belgelerin talep edilme ihtimali olduğunu da unutmamalısınız. Lakin hali hazırda yüksek kredi notuna sahip olanların böyle taleplerle karşılaşma ihtimalleri daha düşük. Bu borç transferinin kredilerinizi daha kolay ödemeniz için değil, başka bir bankaya geçirmek için olduğunu unutmayın.

Çünkü alacağınız yeni kredi, eğer faiz oranlarında büyük değişiklikler meydana gelmediyse, muhtemelen tüm diğer kredilerinizin ödeme miktarlarıyla doğru orantılı olacaktır. Yani faizlerdeki büyük düşüşler haricinde, borçlarınızı daha ucuza ödemeniz mümkün olmayacaktır. Faiz oranları arttıysa, bu yeni kredinizin size daha pahalıya patlayacağını da dikkate almalısınız.

Kredileri Tek Bankada Toplamak

Kredileri Tek Bankada Toplamak

Kredileri Tek Bankada Toplamak

Kredileri Tek Bankada Toplamak Bankaların ve kredilerin, kredi kartlarının ve diğer bankacılık ürünlerinin artık hayatımızın temel parçalarından bir tanesi olduğu ortada

User Rating: 4.3 ( 1 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar