Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

İsveçli firmadan çalışanlarına 6 milyon euro!

İsveçli firmadan çalışanlarına 6 milyon euro!

 

 

İsveç firması Monitor, personeline 6 milyon euro dağıtmış olacak.

İsveç’in küçük bir kenti olan Huduksvall’da kurulu olarak bilinen, imalat sanayii için bilgisayar sistemleri üretmekte olan Monitor isimli şirket bu yıl çalışanlarına karından 6 milyon 240 bin euro dağıtma kararı almış oldu.

Huduksvall kentindeki Monitor şirketi altı yıldan bu yana 8.7 milyon euro üzerindeki bütün karını çalışanlarına dağıtıyor. Geçtiğimiz yıl 98 çalışanına karından 3.7 milyon euro dağıtan şirket, bu yıl da 108 çalışanına rekor miktarda 6 milyon 240 bin euroyu paylaştıracak.Şirket Genel Müdürü Morgan Persson büyük şehirlerde ve üniversite kentlerinde personel bulmanın daha kolay olduğunu, Hudiksvall gibi küçük bir kentte iyi eğitimli personel bulup elde tutabilmek için ise olağandan daha farklı davranmak zorunda olduklarını belirtti.Morgan Persson dağıtılacak payın her personel için eşit olmayacağını belirterek ‘‘Personelin devamlılığı bazında oluşturulmuş bir puanlama sistemimiz var. Bunun yanı sıra personelimiz kendi içinde de birbirine puan
veriyor. Belki bu personel üzerinde sağlıksız bir baskı oluşturuyor gibi görünebilir ama bana göre bir hedef koymadığımız için bu aksine teşvik edici oluyor’’ diye konuşmada bulundu.

 

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar