Gündem

İş arayanlara devlet desteği

İş arayanlara devlet desteği geldi. İşkur tarafından iş arayanlara devletten destek veriliyor. İş görüşmeleri için masrafları devlet karşılıyor. Peki nedir bu detaylar?

 

Birçok iş arayanlar işkur desteğiyle masraflarını azaltması için devletten katkı geldi. İş görüşmesine giderken yılda 3 kez olmak üzere 100 TL, toplamda ise 300 TL ödeme yapılıyor. Bununla da bitmedi, işe girdikten sonra ise bir kereye mahsus olmak üzere İŞKUR size 548 TL net ödeme yapıyor. Bununla beraber ise İŞKUR işe girişlerde ikametgah belgesi, sağlık raporları, vesikalık resim, diğer ücretleri karşılıyor.

 

İş arayanlara devlet desteği

 

Bu destekten yararlanmak için öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekiyor. Bunun için İşkur’dan danışmanınızla görüşmenizde fayda var. İşkur ilk 100 TL ödemeyi size 3 kez yapıyor. Yani en fazla yararlanacağınız rakam 300 TL oluyor. Yılda 3 kez hakkınız oluyor. İşe girdikten sonrasında ise 548 TL işe girdiğiniz için yani teşvik amaçlı ödemeyi ise size bir sefere mahsus olmak üzere yapıyor. İşkur üzerinden bir çok olanak ve imkanlardan yararlanmanız için İŞKUR’dan danışmanınızla görüşebilirsiniz. Her vatandaşın bir danışmanı bulunmakta. İŞKUR internet şubesi şifreniz varsa veya edevlet şifrenizle İŞKUR’un internet sistemine kolaylıkla girebilirsiniz. İnternet sisteminde ise danışmanınızın, İsim ve Soyadını görebilirsiniz.

 

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar