Teknoloji Haberleri

Intel, 12 bin çalışanını işten çıkaracak

 

Intel, 12 bin çalışanını işten çıkaracak

 

 

Amerikalı mikroçip firması olan Intel, dünya çapında 12 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurusunda bulundu.

 

Amerikalı mikroçip firması Intel, dünya çapında 12 bin çalışanını, yani toplam iş gücünün yüzde olarak ise 11’ini, gelecek senenin ortasına kadar işten çıkaracağını duyurusunda bulundu.

Intel’den yapılan açıklamada yer alan bilgide ise, şirketin yeniden yapılandırmaya giderek, bulut (cloud) ve akıllı telefon teknolojilerine daha fazla ağırlık vereceği belirtilmiş olundu.

Tekrardan yapılandırma sayesinde Intel’in daha karlı ve verimli olacağı ifade edilen açıklamada yer alan, şirketin kişisel bilgisayar (PC) alanına artık daha az önem vereceği aktarılmış olundu. Firmanın dünya çapında 12 bin çalışanın, yani toplam iş gücünün yüzde 11’inin, gelecek senenin ortasına kadar işten çıkarılacağı belirtildi.

Veri ve internet sektörlerinin şirketin başlıca büyüme alanlarını oluşturduğuna dikkat çekilen açıklamada bu alanlardaki büyümenin geçen sene firmaya 2,2 milyar dolar net gelir kazandırarak şirketin toplam gelirlerinin yüzde 40’ını oluşturduğu ve firmanın PC pazarında yaşadığı düşüşü telafi etmeye yardımcı olduğun altı çizildi.
[poll id=”2″]


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar