Dünyadan

IMF den uyarı

IMF den uyarı

IMF den uyarı Dünya Bankası IMF, Euro Bölgesi’nde az enflasyon riskine karşı uyarı belirterek Avrupa Merkez Bankası’na ekonomiyi güçlendirecek adımlar atma uyarısında bulundu.

Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) Avrupa’ya uyarı gelmiş durumda. IMF, Avrupa Merkez Bankası’na bölge ekonomisini güçlendirecek adımlar atması çağrısında bulundu.

IMF ekonomistleri tarafından yazılan blog’da, Avrupa’da bazı şeyler fazla iyi. Düşük enflasyon gibi denildi. Metinde, AMB, uyguladığı politikaların, enflasyonun aşağıya doğru sürüklenmesini tersine çevirmek ve deflasyon riskini önlemek gibi görevleri yerine getirmeye uygun nitelikte olduğundan çok emin olunmalı diyerek belirtti.

BİLANÇOYU İYİLEŞTİRMENİN YOLLARINI ARAŞTIRMALI

Dünya Bankası IMF ekonomistleri ise, Bu çerçevede AMB, gösterge faizini daha da azaltması ise ve en önemlisi bilançosunu kayda değer şekilde iyileştirmenin yollarını araştırmalı diye belirtti. Bunu ister LTRO ister niceliksel gevşeme aracılığıyla yapabilir diye sözlerine ekledi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Nereden nereye (UYAN TÜRKİYE): aracılığıyla MİLLETİ SEFALETTEN IMF den KURTARAN ADAM DÜMENE GEÇİYOR

  2. Soru Afrikada IMF den borç almayı kabul eden gana hariç bu kıtada Ebola nın çıkması TESADÜF müdür Global güçler oynuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar