EquiVolume

market2020

Acemi
Katılım
23 Kas 2020
Mesajlar
25
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
35
Web sitesi
www.freeforex-signals.com
EquiVolume

EquiVolume kutuları, kolay görsel analiz için fiyat hareketini ve hacmi bir araya getirir. EquiVolume kutuları, genişlik için uzunluk ve hacim için yüksek-düşük aralığı çizer. İnce kutular nispeten düşük hacim gösterirken, geniş kutular nispeten yüksek hacim gösterir. Kare veya geniş kutular, nispeten az fiyat hareketiyle yüksek hacmi yansıtır. Bu ek hacim boyutuyla bile, grafikçiler geleneksel kalıpları, destek / direnç kırılmalarını ve geri dönüşleri kolayca tespit edebilir.

Richard W. Arms Jr. tarafından geliştirilen EquiVolume, hacmi her döneme dahil eden bir fiyat grafiğidir. EquiVolume grafikleri, mum grafiklerine benzer görünür, ancak mum çubuklarının yerini kare veya dikdörtgen olabilen EquiVolume kutuları alır. Üçgenler, takozlar ve çift üstler gibi klasik desenler, doğrudan desenin içine yerleştirilmiş hacme sahip olma ek bonusu ile hala ortaya çıkıyor. Bu, geri dönüşler, büyük hareketler, destek / direnç kırılmaları ve zirveler için hacmi doğrulamayı kolaylaştırır.

Hesaplama

Bir EquiVolume kutusu üç bileşenden oluşur: fiyat yüksek, fiyat düşük ve hacim. Yüksek fiyat üst sınırı oluşturur, düşük fiyat alt sınırı oluşturur ve hacim genişliği belirler. Kapanış önceki kapanışın üstünde olduğunda EquiVolume kutuları siyah, kapanış önceki kapanışın altında olduğunda kırmızıdır.

توصيات الذهب

EquiVolume grafiklerini hesaplarken, hacmin, yeniden inceleme süresinin yüzdesi olarak gösterilmesi için normalleştirildiğini unutmayın. Dört aylık bir günlük grafik için, her günün hacmi, yeniden inceleme dönemi (dört ay) için toplam hacme bölünür. Bu nedenle, her kutunun genişliği, yeniden inceleme dönemi için toplam hacim yüzdesini temsil eder. Büyük hacimli günler, X ekseninde (yatay) düşük hacimli günlere göre daha fazla yer kaplar. Değişken genişlikteki bu, tarih ekseninin genellikle EquiVolume grafiklerinde tek tip olmadığı anlamına gelir. Bazı haftalar geniş şamdanlar nedeniyle daha uzun sürecekken, diğerleri dar şamdanlar nedeniyle daha kısa olacaktır. Grafik 2, hacim ve normal bir X ekseni ile Kraft Gıdalar (KFT) için yüksek-düşük-kapanış çubuk grafiğini göstermektedir. Grafik 3, EquiVolume kutuları kullanılarak aynı dört aylık dönemi göstermektedir. Geniş kutular nispeten yüksek hacimli günleri gösterirken, ince kutular nispeten düşük hacimli günleri gösterir. Ayrıca, birçok geniş kutunun X ekseninde tüm ayı genişletebileceğine dikkat edin; örneğin, EquiVolume grafiğinde Ocak, normal yüksek-düşük-kapanış çubuk grafiğinden çok daha geniştir.

توصيات الذهب

Destek / Direnç Kesintileri

Volume is important to justify a movement, especially support or resistance breaks. A low-pitched break isn't as convincing as taking a high-pitched break. Low volume indicates lukewarm interest and weak buying or selling pressure. On the contrary, high volume reflects increased interest and strong buying or selling pressure. Chart 4 shows Caterpillar (CAT) with two small breakouts followed by one large break. The stock formed a falling wedge in early July and broke the trend line with the widest EquiVolume box in more than a month. A break above the late June high was followed by a gap and another wide candlestick. Purchasing pressure slowed collecting steam. The final and greatest break occurred with another gap and went above 38. This EquiVolume box, It's undoubtedly the largest in the past two months, which means buying pressure is the strongest in two months. Volume clearly confirmed these breaks.https://www.gold-pattern.com/

Graph 5 shows the Intuit (INTU) break support with a large EquiVolume box. The move showed strong selling pressure that broke the September lows.

Flashbacks

High volume movements can also signal the beginning of a trend. Chart 6 shows the downward trend of Alcoa (AA) from early January to early March. The stock hardened around 5-6 in March and then exploded with a large EquiVolume box. This was the largest box in months. Such strong buying pressure confirmed the reversal and heralded a return to January highs.

Chart 7 shows Goldman Sachs (GS) reversing the uptrend with three red EquiVolume boxes. The stock rose above 345 in late October, but fell sharply in early November with the long red wide EquiVolume box. Two longer red wide EquiVolume boxes followed as it broke the support at the Stock 210. These three EquiVolume boxes together showed that the selling pressure was intensified. Goldman Sachs managed to get over 235, but these EquiVolume boxes were narrower due to the lower volume. The bullish volume at bounce was weaker than the bearish volume at the support break. This bounce, devoid of conviction, failed and the stock moved to new reaction lows in the coming months.
 
Üst