Android Telefonu Hızlandırma

Finanspara

Root
Yönetici
Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
41
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırma Adımları
Ana Ekran

Pek çok telefon kullanıcısı cep telefonlarının ana ekranını sık kullandıkları uygulamalar ile doldurarak telefonlarının yavaşlamasına sebep olabiliyorlar. Üstelik sadece bu da değil animasyonlu duvar kağıtları kullanmak ve hatta haddinden fazla widget eklemek de telefonunuz yavaşlamasına sebebiyet verebiliyor.

Özellik ile telefonunuz RAM kapasitesi düşük ise bu durum daha da fazla bir yavaşlama yaşatabiliyor. Ana ekranınızı biraz boşaltarak ve telefonunuzda ayarlar-ekran-animasyon kısmından daha az aktif duvar kâğıtları, ekran koruyucular seçerek hızlı bir telefon kullanımı yaşayabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileri

Telefonu oldukça yavaşlatması sebebi ile tarayıcıyı kullanmamanız tabi ki beklenecek bir şey değil, fakat tarayıcınızdaki eklentilerin sayısını azaltarak daha yüksek performans ile Web’de vakit geçirebilirsiniz. Bu işlemi de internet>ayarlar>eklentileri etkinleştir menüsünde yapabilirsiniz.

Antivirüs Programlarını Kaldırın

Her ne kadar koruyucu amaç ile telefonlarımıza bu uygulamaları kursak da, bu uygulamalar telefonlarımızı inanılmaz derece yavaşlatıyor. Üstelik cep telefonunuz da sakıncalı sitelere girmediğiniz takdirde virüs bulaşması gibi bir ihtimal de yoktur. Bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak ciddi bir performans elde edebilirsiniz.
 
Üst