Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Forex nedir

Finanspara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    CEO
    Beğenmiş
    57
    Beğenilmiş
    42
    Blog Başlıkları
    15
    Bahsedilen
    1 Mesajlar
    Etiketlenen
    0 Konular
    Tecrübe Puanı
    10

Bilgi Forex nedir

Forex kısaltılmış hali olmakta olan FX, İngilizce “Foreign Exchange” sözcüklerinden gelmektedir. Finans piyasalarının vazgeçilmezleri arasında yer almakta olan Forex, günlük 5,5 trilyon dolar işlem hacmiyle dünyanın en büyük ve en hızlı gelişen finans piyasaları arasında yerini almaktadır.

Ana Temelde farklı ülkelerin paralarının birbiriyle değiştirilmiş oldukları bir döviz piyasası olan Forex, beklenentilerden daha fazla ilgi görmesi sonucunda altın, gümüş gibi değerli metallerin dışında petrol ve farklı borsalara ilişkin endekslerde de işleme girilebilme özelliğine sahip olmakla beraber çok işlem gören bir platfomdur.

En çok işlem gören paritelerde gün içinde fiyatlar 18 bin kereden fazla sürekli olarak değişmektedir. Bu fiyat hareketlerinin göreceli olarak küçük olması (1 pip) sayesinde piyasa, kusursuz olarak çalışmakta ve likit olmaktadır.

Forex piyasasının katılımcıları, ticari bankalar, merkez bankaları, portföy yönetim firmaları, sigorta şirketleri, büyük şirketler, korunma (hedging) fonları ve bireysel yatırımcılardır.
    Forex, günümüzde her ölçekte yatırımcının yalnızca bir internet bağlantısıyla günün her saatinde erişebildiği çok aktif bir piyasa olarak gözlemlenmekte.
    Finanspara.com - Geleceğin Bugünü
    Yönetim Birimi

Forum kurallarına uyalım.

Ganez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Yeni Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Blog Başlıkları
    1
    Bahsedilen
    0 Mesajlar
    Etiketlenen
    0 Konular
    Tecrübe Puanı
    0
    Forex ya da diğer adıyla FX, ingilizce ‘Foreign Exchange(yabancı para takası)’ in kısaltmasıdır. Bu yönüyle Forex, ülke para birimlerinin birbirlerine karşı alınıp satıldığı tezgahüstü interbank piyasasıdır. Dünyanın en likit ve en hacimli(günlük ortalama 4 trilyon USD) piyasası olan Forex’te kaldıraçlı alım-satım imkanının da olması, düşük miktarlı portföyler için de ilgi çekici bir piyasa haline gelmesine sebep olmaktadır. ABD, Avustralya ve Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon yeni, İsviçre Frangı gibi majör para birimlerinin yanısıra, Türk Lirası, Güney Afrika Randı gibi gelişmekte olan para birimlerinin de alınıp satılmasına olanak sağlayan bu piyasa, haftanın 5 günü 24 saat işlem yapma olanağı sağlamaktadır. Forex piyasalarının katılımcıları arasında, merkez bankaları, ticari bankalar, uluslararası şirketler, portföy ve serbest fon(hedge fon) yönetim firmalarıyla birlikte bireysel yatırımcılar da yer almaktadır. Piyasanın büyüklüğü dolayısıyla, manipülasyon imkanının son derece zayıfladığı ve önemli ölçüde piyasa dinamiklerine göre hareket eden bir ortamın oluşmasının sağladığı güvenle, küçük çaplı yatırımcıların da bankalararası alım-satım kotasyonundan direkt platform üzerinden faydalanması sağlanmaktadır. Ayrıca, Forex piyasalarının 24 saat açık olması, paritelerin hareketlerinin, gün boyu, ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’dan gelen haber akışı ve beklentilere bağlı olarak akıcı şekilde değişmesine sebep olur

ekonomist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Yönetici
    Beğenmiş
    64
    Beğenilmiş
    46
    Blog Başlıkları
    10
    Bahsedilen
    0 Mesajlar
    Etiketlenen
    0 Konular
    Tecrübe Puanı
    38
    Alıntı Ganez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forex ya da diğer adıyla FX, ingilizce ‘Foreign Exchange(yabancı para takası)’ in kısaltmasıdır. Bu yönüyle Forex, ülke para birimlerinin birbirlerine karşı alınıp satıldığı tezgahüstü interbank piyasasıdır. Dünyanın en likit ve en hacimli(günlük ortalama 4 trilyon USD) piyasası olan Forex’te kaldıraçlı alım-satım imkanının da olması, düşük miktarlı portföyler için de ilgi çekici bir piyasa haline gelmesine sebep olmaktadır. ABD, Avustralya ve Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini, Japon yeni, İsviçre Frangı gibi majör para birimlerinin yanısıra, Türk Lirası, Güney Afrika Randı gibi gelişmekte olan para birimlerinin de alınıp satılmasına olanak sağlayan bu piyasa, haftanın 5 günü 24 saat işlem yapma olanağı sağlamaktadır. Forex piyasalarının katılımcıları arasında, merkez bankaları, ticari bankalar, uluslararası şirketler, portföy ve serbest fon(hedge fon) yönetim firmalarıyla birlikte bireysel yatırımcılar da yer almaktadır. Piyasanın büyüklüğü dolayısıyla, manipülasyon imkanının son derece zayıfladığı ve önemli ölçüde piyasa dinamiklerine göre hareket eden bir ortamın oluşmasının sağladığı güvenle, küçük çaplı yatırımcıların da bankalararası alım-satım kotasyonundan direkt platform üzerinden faydalanması sağlanmaktadır. Ayrıca, Forex piyasalarının 24 saat açık olması, paritelerin hareketlerinin, gün boyu, ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’dan gelen haber akışı ve beklentilere bağlı olarak akıcı şekilde değişmesine sebep olur
    Aciklama ve ek bilgi için tşk
    Finanspara Yönetim

Forum Kurallarına Uyalım.

WebRons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Title
    Yeni Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bahsedilen
    0 Mesajlar
    Etiketlenen
    0 Konular
    Tecrübe Puanı
    0
    Teşekkürler bilgiler için...

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Forex nedir

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)