View RSS Feed

Bütün Blog Başlıkları

 1. Cloud Mining nedir? (Bulut madenciliği)

  Cloud Mining nedir? (Bulut madenciliği)

  2013 ve 2014 yılları bitcoinin değerlenmesiyle beraber ise kripto para madenciliğinin altın yılları oldu diyebilmekteyiz. Bu dönemde kripto para madenciliği yapan farmlar çok hızlı bir şekilde artı. Bunların bir çoğu artan maliyetlerini karşılayamadıkları için kapanmak zorunda kaldı. Bir kısmı ise kârlarını satarak kârlılıklarını devam ettirmeye çalıştı. İşte Bulut Madenciliği bu şekilde ortaya çıktı.

  Cloud Mining dediğimiz sistemin ...
 2. Kağit paralarin üstündeki “ cumhuriyet “ kelimesindeki eksik olan “i” harfinin sirri

  KAĞIT PARALARIN ÜSTÜNDEKİ “ CUMHURİYET “ KELİMESİNDEKİ EKSİK OLAN “İ” HARFİNİN SIRRI NEDİR?
  Hiç farkın damısınız veya her gün elinizden onlarca kere geçen cebinizden veya cüzdanınızdan çıkardığınız kağıt ve madeni paraların üzerlerine hiç dikkatlice baktınız mı? Ben baktım. Belki daha önce bu konularla ilgili makaleler yazılmıştır ama benim ilk defa ilgimi çekti. Ve araştırdım. Araştırmadan evvel ne kadar kağıt ve madeni para varsa masanın üstüne koydum. İlginçti bugüne kadar ben de dahil ...
 3. Borsada T+2 nedir?

  Borsada T+2 nedir?


  Borsada T+2 demek alım ve satış işlemlerini 2 gün süreyle yapmak anlamına gelmektedir. Satış yaparsanız satış talimatını verdikten 2 gün sonra portföy hesabınıza gelir. Alımda da aynı şekilde 2 gün sonra işlem gerçekleşir.

  Updated 22 02 2017 at 17:07 by ekonomist

  Kategori
  Borsa&Hisse
 4. Arbitraj nedir?

  Arbitraj nedir?

  Arbitraj, herhangi mali bir değeri olan bunun beraberinde ise malı bir piyasada ucuzdan alıp, aynı malı, aynı anda, risk üstlenmeden, farklı bir piyasada daha yüksek fiyattan satarak elde edilen getiriye denir. Arbitraj fırsatı nadiren, genellikle anlık olarak aşırı arz veya talebin piyasa dengesini bozmasından kaynaklanır. Birkaç tane örnek verip arbitrajı seviye seviye daha anlaşılabilir halde olarak size açıklayalım. Arbitrajı spekülasyondan ayıran en önemli risk ...
  Etiketler: arbitraj, arbitraj nedir Etiketleri Düzenle
  Kategori
  Hukuk , Yatırım
 5. İşsizlik 7 yılın zirvesine yükseldi

  İşsizlik giderek yükseliyor. Son yılların en büyük işsizlik oranı açıklandı. Türkiye genelinde ise yapılan incelemede yer alan 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 590 bin kişi artarak 3 milyon 715 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,6 puanlık artış ile %12,1 seviyesinde gerçekleşti. Analistlerin beklentisi % 12’ydi. İşsizlik böylece Mart 2010’dan bu yana en yüksek rakamlarına yükselmiş oldu.

  Aynı dönemde; tarım dışı ...