Para piyasası

Dolarda sert hareketlenme mümkün

dolar_6

Dolar kuru Çarşamba günü en yüksek  seviyeyi 2,1323’ü görürken, dalgalı seyir halinde günde 2,13’ün üzerinde tutunmaya çalışmakta. Yarınki enflasyon verisi öncesi olan dolar kuru haftanın en yüksek rakamını görmüş durumda.

 

HSBC Stratejisti Fatih Keresteci günlük raporunda  ise kurda sert hareketler olabileceğini açıklamasında bulundu. “USDTRY kuru son dönemde 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaları arasına sıkışmıştı. Dün de bu aralığın aşağısı olam 200 günlük ortalamadan yukarı sekti. Hızla sıkışan bu bandın kırıldığı yöne doğru sert bir hareket olacağı görüşünü koruyoruz. Bu hareketin bir haber ya da olay eşliğinde olması muhtemel. Bir görüş bildirmek gerekirse bandın yukarı yönde kırılma ihtimalinin daha kuvvetli olduğunu öngörüyoruz. Kur cephesindeki eğilimler hisse senedi ve bono&tahvil piyasalarında da etkili olacaktır” diye belirtildi.

Dolar kurunun yurtdışı piyasalarda son zamanlarda değer kaybına uğraması kurun düşmesine sebep olmuştu. Dolar kuru hafta başında 2,12’nin altını görmüştü.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar