Para piyasası

Dikkat altın yükselecek

altin

TrustGold editörü Kevin Kerr, altın konusunda ise 2014 de pozitif beklentiler içinde olduğunu belirterek, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin altın fiyatlarını yukarı çıkaracaklar nedenler sadece biri olduğunu öngörüsünde bulundu.

Yayınladığı 2014 Gold Super Cycle Report ta “Altının görünümü Ukrayna’daki hızlı gelişen olaylar nedeniyle arttı“ diye belirten Kerr, kısa dönemde çalkantılı olan altın fiyatlarının azalma riskinin, geçen yıl görülen aşağı trend de hesaplamaya katılınca “çok sınırlı” olduğunu sözlerine ekledi.

ALTINDA  İSE  UZUN POZİSYON ALMAMAK APTALLIK

“Altın fiyatlarında uzun pozisyon almamak bu aşamada biraz aptallık gibi” diye belirten Kerr, altın fiyatlarının yükselmesine sebep olabilecek gördüğü diğer faktörler arasında “fiyasko” olarak nitelediği ekonomi politikaları, sürekli para basılmasının yarattığı kargaşa ve kaynakların giderek daha sıkışık hala gelmesi sonucunda ortada daha fazla kağıt para dolaşacak olmasını belirtti.

ALTINA DÖNÜLMELİ TEKRAR

Tüketicilerin gerçek şeyler alabilmek için daha çok miktarda kağıt paraya ihtiyaç duyacağını durumu da hiperenflasyon olarak niteleyen Kerr, hiperenflasyondan korunmak için kağıt olmayan bir paraya dönülmesi gerekeceğini, bunun en eski şekillerinden birinin altın olduğunu söyledi.

TAVSİYE YİNE AYNI

Çinlilerin de altına çok değer verdiklerini ve çok alım yaptıklarını belirten Kerr, “ABD ekonomisi konusunda kaygı duyuyorsanız size altın almanızı öneriyoruz. Çin ekonomisinden kaygı duymuyorsanız da altın almanızı tavsiye ediyoruz” diye sözlerine ekledi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar