Hisse Borsa

Borsada artış durabilir

bist_borsa

Uluslararası kurumlar, Türk hisse senetlerinde yaşanan hızlı artışın sonrasında bir “soluklanma” süreci başlayabileceği uyarısında bulunmaktalar.

Citigroup yayınladığı raporunda, hisse senetlerinin 2 ayda yüzde 30 arttığını açıklarken yılsonu hedefini de 73 bin puandan 80 bin puana arttırdı. Ancak yıl sonuna kadar daha az heyecan verici bir piyasa yaşanacağı öngörüsünde belirtildi.

ABD merkezli finans devinin Türkiye’de en beğendiği hisseler ise Arçelik, Coca-Cola İçecek ve Trakya Cam olarak gerçekleşti.

Deutsche Bank da son dönemde yaşanan hızlı artışın sonrasında yatırımcıların uzun pozisyonları için koruma alması gerektiğini belirtti. Koruma içinse pair trade yani çift pozisyon almayı önerisinde bulundu.

Foreks’te yer alan habere göre Akenerji’ye karşı Aksa Enerji alınması tavsiyesinde bulunan Deutsche Bank, bunun yanı sıra Koza Anadolu’da satış, Koza Altın’da alım tavsiyesi başlatmış bulundu. Finans sektöründe Vakıfbank’a karşı İş Bankası alınması tavsiyesi veren Deutsche Bank, İş Bankası’nın göreceli olarak az seviyede  değerlemesinin fırsat yaratabileceğini belirtti.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar