Para piyasası

Borsada artış devam mı edecek

borsa

Getiğimiz haftalarda hafta içinde Bülent Arınç’tan piyasalarla ilgili iddialı bir tahminde bulundu. Arınç, siyasi istikrara vurgu yaptıktan sonra, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında endeks 90.000 olur” dedi. Bu hedef piyasalarda oldukça iddalı konuma koydu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi başlarında ise siyasette tekrardan sert rüzgarların esmesi ihtimalini bir kenara bıraksak bile, ABD’nin merkez bankası olan FED’in halen sürdürdüğü “tapering” gerçeği bulunmakta olduğu belirtti. FED şu anda parasal genişlemede yavaşlamaya gidiyor ve sonrasında da faiz yükseltme başlaması beklentiler arasında. Bu durum gelişen piyasalardan ve emtialardan para çıkışı anlamına gelmektedir. 22 Mayıs’tan günümüze bunun etkilerini gelişen piyasalar üzerinde zaten gördük. Geçen hafta FED Başkanı Janet Yellen’in faiz oranlarının uzun süre düşük seviyelerde kalacağı beklentisini destekleyen açıklamaları ise faiz yükseltme sürecinin bir müddet beklemede olduğu sinyalini vermiş durumda. Olumlu haberlerle birlikte endeks 75.000’de yukarı yönlü geçebilir.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

  1. 1. Dün operasyonun ekonomimize olan darbelerini anlatırken ilk iki bebeğini açmıştık. ilki döviz ve faizlerdeki artış ve borsada düşüştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar