Kripto Para Haberleri

Bitcoin hırsızlığı tavan yaptı

Bitcoin hırsızlığı tavan yaptı. Bitcoin‘in sürekli yükselen grafiği hackerlerin iştahını kabartıyor.

 

 

Güvenlik şirketi olarak bilinen ZeroFox’un araştırmasına göre yer alan haberde ise, internette bir gün içinde 3600’den fazla Bitcoin hırsızlık linki oluşturmakta. Bitcoin hırsızlığı için tüm internet çapında kurulmuş tuzakların sayısının ise 126 milyonu aştığı tahminler arasında yer alıyor.

 

Bitcoin hırsızlığı için kullanılan yöntemler üçe ayrılmakta olduğu gözlendi. Bunlardan ilki içinde zararlı yazılım olan bir URL olarak sisteme sızıyorlar. Böylece sisteme erişen hacker, Bitcoin cüzdanındaki bakiyeyi kendisine gönderebiliyor. İkinci yöntem ise Bitcoin anahtarlarını koklayan özel pishing yazılımları. Bu sayede, Bitcoin’ler alıcısına ulaşmadan aradaki Hacker’ların eline geçmiş oluyor. Üçüncü yöntem ise yer alan araştırmada Bitcoin sahiplerini dolandırmak üzere kurulan tuzak teklifler. Bitcoin yatırımcılarına yüksek gelir sağlayacağını iddia etmekte olan hacker’lar, kandırdıkları kullanıcılara, önceden ise küçük ama güzel bir ödeme yaparak, Bitcoin’lerini topluca alıyor sonrasında da sırra kadem basmaktalar.

<a href=

Bitcoin hırsızlığı” width=”660″ height=”400″ />

ZeroFox özellikle bunun beraberinde ise üçüncü yöntem için kullanıcıları uyarıyor ve Bitcoin ile yatırım yapma fırsatı olarak gelen cazip tekliflere inanmamaları gerektiğini anımsatmakta.

Bitcoin Fiyatları için tıklayınız.

 


Reşat Gürsöz

Para piyasası araştırmacısı ve Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar