Ekonomi Haberleri

BİST son zamanların tepesinde

BIST100

Geçtiğimiz hafta iyi gelen ekonomik veriler ve kurda yaşanan sert azalış piyasalarda faiz indirimi beklentisinin oluşmasına yol açmış durumda. İndirim beklentisi de banka hisseleri öncülüğünde endekste sert değer kazançları yaşanmasına yol açtığını gösterdi. Pazartesi günü kurda aşağı yönlü yaşanan hareket, hisselerde yaşanan alımların devam etmesini sağlamış durumda.

BIST 100 Endeksi, haftaya ilk seansta yüzdesel olarak 1,20 primle, 76500 puan seviyesine kadar artış gösterdi. Böylelikle son 1 aydaki artış yüzde 5’i aşmış durumda. Yılbaşından bu yana yaşanan değer kazancı ise yüzde 12,68 olarak gerçekleşti.

BIST’te DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN RAKAMLAR

Deniz Yatırım BIST’te bu seviyelerin yeni pozisyon almak için riskli olabileceğini açıklamasında bulundu. “Bu teknik görünümde yeni hisse pozisyonu açmak riskli olur ancak endeks 75.000 in altında kapanış yapmadığı sürece hisse pozisyonları korunabilir.”

Akbank da bu hafta için yatay seyir beklediğini açıklamasında bulundu. “BIST-100 için bu haftaki teknik bant tahmini beklentimiz 74.500-77.250 aralığıdır”


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar