Hisse Borsa

Avrupa borsaları diplerde

 

Avrupa borsaları diplerde

 

 

 

Avrupa hisseleri, güçlenen euronun ve karışık gelmekte olan kazanç raporları sonrası iki haftanın en düşüğüne gerileme gösterirken Avrupa hisse senetleri, güçlenen euronun ve karışık gelen kazanç raporlarının yatırımcıları Kasım ayından beri en büyük aylık ilerlemeyi değerlendirmeye gitmesiyle iki haftanın en düşüğüne gerileme oldu.

 

 

 
Bankacılık ve otomotovi üreticileri olarak ise, Stoxx Europe 600 Endeks grupları arasındaki en büyük düşüşleri gerçekleştirmiş oldu. Royal Bank of Scotland Plc., net kaybının genişlemesiyle yüzde olarak ise 5.7 düştü. Renault SA ve Volkswagen AG, euronun ihracatçıları zora sokacağı endişe ve kaygısıyla yüzde 4’ten fazla düştü. Sanofi ise satışlarının tahminleri tutturamaması üzerine yüzde 6 ile sert düşüş gösterdi.
Stoxx Europe 600 Endeksi, 19 sanayi grubunun tamamının düşüş göstermesiyle, Londra’da saat 16:41 itibariyle yüzde 2.1 geriledi. Euro, zayıflayan doların faiz artırımı tahminlerini azaltmasıyla beraberinde ise dolar karşısındaki kazancını genişletirken, Standard & Poor’s 500 Endeksi, Şubat ayından bu yana en büyük iki günlük kaybına yöneldi.

 

[poll id=”2″]

Zuckerberg’den Türk kullanıcıya cevap


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar