Altın Yorum Yorumları Tahmin ve Analizleri

İçindekiler

Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın yorum ve Altın Analizleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz. 

Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri
Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

14.12.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın ve Gram Yorumu

Dün, küresel piyasalarda risk iştahında toparlanma eğiliminin devam ettiği gözlemlenirken yapılan incelemede ise sarı metalde 1240 seviyeleri civarına varana dek geri çekilmelerin yaşandığı gözlemlenmiş oldu. Gün içerisinde, dolar endeksinde ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan değer kazanımları sarı metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği gözlemlendi. Bugün, ABD’de açıklanacak olan yoğun veri akışı dolar bazlı fiyatlamalar açısından takip edilmiş olacak.

12.12.2018 Altın Yorumları

XAU USD Altın Yorumu

Dün 1.241 – 1.250 aralığında hareket eden değerli maden kapanışını 1.243 seviyesinden gerçekleştirdi. Bu sabah ise dünkü kapanış etrafında hareket eden değerli madende, 1.241/42 yakın desteği takip edilebilir.

10.12.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

ABD tarafında kötü gelen ekonomik veriler ile beraberinde ise FED’in 2019 yılına yönelik olarak faiz artırım projeksiyonlarının zayıflayacağı beklentileri artış gösterirken, ABD Doları’nda görülen kayıplar; emtiada yeni haftanın başlangıcında da Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyelerin görülmesinin önünü açtı. Diğer taraftan ise ticaret savaşları konusu takip edilirken; Huawei CFO’sunun tutukluluk durumuna dair belirsizliklerin halen korunuyor olması ise ticaret savaşlarının yeniden başlayabileceği endişelerini artırarak Değerli Metal’i baskılamış oldu.

06.12.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

DXY de düşüş ve ABD 10 yıllık tahvil faizinin 2,91% seviyesine kadar gerilemesi Altın piyasasında yukarı yönlü hareketleri destekliyor. Diğer yandan diğer güvenli liman varlıklarında da değer kazancı olduğunu görüyoruz. VIX endeksinin 20 üzerindeki seyri de yukarı yönlü hareketleri destekleyecektir.

04.12.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

 XAU USD Altın Yorumu

Altın dolardaki düşüş sonrası yükselmeye devam ediyor

Altın fiyatları, ABD ile Çin arasında hafta sonu gerçekleştirilen görüşmede ticaret savaşında ateşkes kararı alınmasının ardından doların değer kaybetmesi ve yatırımcıların dikkatlerini Fed’in gelecek yıl faiz artırımlarına ara verme beklentilerine çevirmesinin ardından yükseldi.

03.12.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

Cuma gününü 1221’li seviyelerden tamamlayarak bunun beraberinde ise haftayı düşüşle kapatan altın fiyatları, hafta sonu gerçekleşen G-20 toplantısında yer alan bilgide ise ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xİ Jinping’in iki ülke arasında 90 gün boyunca yeni gümrük vergisi getirilmemesi konusunda uzlaşması sonrasında kayıplarının büyük bölümünü telafi etti. Trump ve Jinping’in geçici bir ateşkes sağlaması sonrasında küresel piyasalardaki güvenli liman talebinde görülen düşüşe rağmen, altın fiyatları dolar endeksindeki sert düşüş hareketinden büyük ölçüde nemalandı. Böylelikle Cuma gününü 97,20 seviyesi üzerinde tamamlayan dolar endeksi Asya seansında 96,91 seviyesine kadar gerileme gösterirken, altın fiyatları ise Asya seansında 1220’li seviyelerden 1227 seviyesi üzerine kadar çıkmış oldu.

30.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Altın ons piyasasında yer alan incelemede ise DXY 96,22 üzerinde kaldığı sürece yükselişlerin kısıtlı kalmasını ve yatay piyasa koşullarının devam etmesini bekliyoruz.

Teknik olarak 1218-1225 aralığında yatay fiyatlamalar görülebilir. 1225 kırılırsa 1233-1237 seviyeleri test edilmek istenecektir. Gün içinde 50 günlük üssel ortalama 1218 desteğine dikkat edilmelidir. Bu seviye kırılırsa satış baskısı yeniden kuvvetlenebilir.

29.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

Altın yorumları incelememiz de ise Fed Başkanı Jerome Powell’ın dün akşam saatlerinde yaptığı konuşmada güvercin açıklamalarda bulunması sonrasında dolar endeksi sert bir şekilde değer kaydederken, altın fiyatları ise hafta başından bu yana yaşadığı kayıpların bir kısmını telafi etti.

28.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons ve Gram Altın Yorumları

XAUUSD…Dolardaki yükseliş sarı metali negatif etkilemiş oldu … Küresel hisse piyasalarında görülen satışlarla hafif alımların etkili olduğu altında yer alan incelemede ise, FED üyelerinin açıklamaları ve Trump’ın ticaret savaşı ile ilgili şahin söylemleri sonrasında artış ile geçen dolar endeksi altın üzerindeki baskısını arttırdı ve bir süredir devam eden yatay fiyatlamanın aşağı yönlü kırıldığı gözlendi.

27.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Altın fiyatları, Fed Başkanı Powell’ın konuşması ve Fed tutanakları öncesi kayıplarını korumuş oldu… Altın fiyatları, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşma ve Fed’in bu hafta açıklanacak olan son toplantı tutanakları öncesi kayıplarını korudu. Piyasalar, ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Arjantin’de bu hafta sonu düzenlenecek olan G20 zirvesinde yapacağı görüşmede ticaret savaşına ilişkin yapılacak açıklamalara da bakmaktalar.

26.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Korku endeksi VIX endeksindeki ve Hisse senedi piyasalarındaki düşüş ile yukarı yönlü fiyatlanan Altın için alımları destekliyor. Ancak diğer yandan DXY’nin 50 günlük üssel ortalaması üzerindeki seyri devam ettiği sürece de yükselişler kısıtlı kalacaktır. Bu bağlamda kısa vadede yukarı yönlü hareketin devamı görülebilecek olsa da yükselişlerin kırılgan olmasını ve yataya yakın bir fiyatlama görülmesini bekliyoruz.

Teknik olarak 100 günlük ortalama 1225 üzerindeki fiyatlamalarda 1233-1237 seviyyeleri test edilebilir. 1225 aşağı yönlü geçildiği takdirde ise 50 günlük ortalama 1217 seviyesi destek olarak izlenmelidir.
Destek: 1217,00/1211,00/1207,00/1200,00
Direnç 1225,00/1233,00/1237,00/1242,00

23.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın ve Gram Yorumu

Dün, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kayıpları ile birlikte ons altının 1229 seviyeleri civarını test ettiği görüldü. Gün içerisinde, ABD piyasalarının kapalı olmasına rağmen küresel piyasalarda azalan risk iştahı sarı metalde yükselişleri destekledi.

Bugün, ABD borsalarında erken kapanış gerçekleşecek. Ayrıca, ABD’de açıklanacak olan öncü PMI verileri sarı metal fiyatlamaları açısından yakından takip edilecek.

22.11.2018 tarihli Altın Yorumları

XAU USD Altın ve Gümüş Fiyatları Yorumları

Ons altın sınırlı tepkiler veriyor

Ons altın 1221$ seviyesi üzerindeki seyrini korumasına karşın yukarı yönlü hareketlerini genişletmekte zorlanıyor. Dün Avrupa Birliği Komisyonunun İtalya bütçesini reddetmesi piyasalar için sürpriz olmadı. Bu nedenle ons altına olan talep sınırlı kalmış olabilir. Buna karşın piyasada risk unsurlarını gündeme getirebilecek konu başlıklarının halen daha gündemde olması ons altını bant içerisinde canlı kalmasını destekliyor. Bugün ABD tarafında açıklanacak önemli bir veri bulunmuyor. TSİ 15:30’da Avrupa Merkez Bankasının 25 Ekim’de gerçekleştirilen toplantısının tutanakları açıklanacak.

20.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Investaz – Ons Altın Yorumu

Dolar Endeksinin Gerilemesi ile Yatay Kaldı / 1233 Önemli Direnç Seviyesi / Günlük Değişim % 0,21

Altın fiyatları, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, Çin’e yönelik sert eleştirileri nedeniyle, piyasalarda gelecek hafta gerçekleştirilecek G20 toplantısında ABD-Çin illişkilerin iyileştirilebileceğine ilişkin iyimserlik azalması ile yatay kaldı. Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği toplantısı, tarihinde ilk kez ortak açıklama konusunda anlaşmaya varılamadan sona erdi. Ticaret anlaşmazlıkları küresel büyüme için tehdit unsuru olmayı sürdürüyor. Dolar endeksi küresel büyümenin yavaşlaması ve bu nedenle Fed’in sıkılaştırma temposunun da yavaşlatacağına beklentisiyle bir haftadan uzun bir sürenin en düşük seviyesine geriledi.

19.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Şeker Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

19.11.2018 altın yorumlarında ise ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerine yönelik iyimserliğin artması geçtiğimiz hafta emtia fiyatlamalarında yukarı yönlü fiyatlamalara sebep oldu. Ons altının 1219 destek bölgesinin aşağısına inmesi halinde 1214 ve 1207 seviyelerine doğru geri çekilmeler olabilir. Yukarı yönlü hareketlerin görülmesi durumunda ise 1225 ve 1232 dirençleri takip edilebilir.

15.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Altın Vadeli İşlemleri Düşüşte geçti… Altın Vadeli İşlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, yer alan incelemede ise Aralık ayı için %0,07 düşerek onsu 1.210$’dan işlem görmüş oldu. Onsu seansın en düşüğü olan USD seviyesinden işlem gördü. Altın 1.196$ seviyesinde destek bulurken, 1.217$ seviyesinde dirençle karşılaştı.

Teknik Olarak ons Altın fiyatında nisan ayından buyana kısa ve orta vadeli düşüş trendi devam etmektedir, 1350$ seviyelerinden başlayan düşüş trendi 200 günlük HO’nın geçtiği 1300$ seviyesinin kırılmasıyla kalıcı bir hale gelerek 1200$ seviyesine kadar salınım devam etmiştir. Kısa vadeli indikatörler aşırı satım bilgelerine yaklaşmış olması düşüşleri kısmen de olsa sınırlayabilir, Yukarı yönde 1238 ve 1241$ direnç seviyesi olarak izlenirken, 1190 ve 1195$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

14.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Şeker Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Dolar endeksinin kazançlarının arttırmasıyla sert düşüş kaydeden kıymetli metal için 1202 seviyesinin kısa vadede önemli olduğunu belirtebiliriz. Bu bölge aşağısında tutunması halinde 1194 ve 1185 seviyelerinin destek oluşturması beklenebilir. Diğer yandan 1202 üzerinde yaşanabilecek toparlanmalarda ise 1210’dan sonra 1219 direnci önem kazanabilir.

13.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altında satışlar etkili olarak görüldü… Yükselen dolar altına olan talebi düşürürken yüksek faiz ortamında altın fiyatlarındaki baskının devamı görülebilmektedir. 1210 USD seviyesinin altında kalındığı sürece 1190 seviyesine kadar satış eğiliminin ağırlıklı olması beklenebilir.

GLDGR… Ons altınla birlikte düştü… Yatay kur ve düşen ons altın fiyatlarıyla birlikte gram altında değer kaybı görüldü.

12.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Aylin Cevizci, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın ve Gümüş Fiyatları Yorumları

Ons altın zayıf bir fotoğraf veriyor

Ons altın haftanın ilk işlem gününde 1208$ seviyesinden başladı. Global ölçekte yaşanan gelişmeler ons altın fiyatlarını şekillendirirken altına olan talebin güçlü kalamaması değerli metalin yükseliş potansiyelini törpülüyor. Bugün ABD piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı olacak. Yurt dışında risk alma iştahının normal olduğu günde ons altının piyasa dinamikleri dışında agresif hareket etmesini beklememekteyiz.

Teknik Analiz: Ons altın 1234$ seviyesinin üzerinde kendine yer bulamaması sonrası satış yönlü durmaya devam ediyor. Haftalık grafikte geniş yatay kanal oluşumu halen daha sürmekte. Kısa vadede ise 1207$ seviyesi ara destek noktasını oluştururken yukarıda 1216$ seviyesini direnç olarak takip etmeye devam ediyoruz. Ons altında ana destek olan 1200$ seviyesinin aşağı yönde kırılmaması yukarı yönlü tepki yapma şansı verecektir.

Direnç: 1207 / 1212 / 1221

Destek: 1200 / 1196 / 1180

08.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Finanspara – XAU USD Altın Yorumu

Dün Dolar’daki baskı sonrasında ise yer alan incelemde 1.236 seviyesine kadar yükselen değerli maden, Dolar’ın tekrar toparlanması ve risk iştahının pozitif bir bölgede seyretmesiyle geri çekildi ve günü 1.225,5 seviyesinden kapatmış oldu. Bir sürpriz beklenmeyen bu akşamki Fed toplantısı öncesinde değerli maden baskı altında. Şu aşamada, dünkü kapanış seviyesinin altında kaldıkça baskı devam edebilir ve 1.220’nin altında 1.215 seviyesine kadar geri çekilebilir. Değerli madenin dünkü kapanış seviyesinin üzerinde kalıcılı olması durumunda 1.230 ardından 1.236 seviyesi hedef olabilir.

07.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altında görünüm yatay… Küresel piyasalardaki risk iştahında görülen sınırlı iyileşme ile hafif düşüş kaydeden altın dolar endeksindeki düşüşle toparlandı. Dengelenen risklerle yatay hareketini sürdüren sarı metak fiyatları için bugün yapılacak ABD ara seçimleri belirleyici olabilir.

05.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Finanspara XAU USD Altın Yorumu

Altın yorumları ve analizleri bugün Finanspara ile yapılan araştırma sonucunda İran’a yönelik yaptırımların etkisinde jeopolitik risk priminin yükselmesiyle beraberinde Altın Cuma gününü 1218.10’daki 100 günlük ortalamasının üzerinde kapatırken, halen Point&Figure’a göre yükselen trend başlangıcı için gerekli olan 1239 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirebilmiş değil. 1239’daki 1 yıllık %38.2 FIBO direncinin üzerindeki kapanışlarda 1263-1269 aralığındaki %50 FIBO ve 200 günlük ortalamaya kadar önemli bir direnç bulunmamakta (Bollinger üst bandı 1246.80). Diğer taraftan CFTC’ye göre Altın’daki spekülatif uzun pozisyonlar 2016 seviyesine gerilerken, 100 günlük ortalamanın altında 1208’de %23.6 FIBO ve 50 günlük ortalama Altın’da destek konumunda.

01.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Altın Vadeli İşlemleri yükselişte

Altın Vadeli İşlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Aralık ayı için %0,35 yükselerek onsu 1.219$’dan işlem gördü. Onsu seansın en yükseği olan USD seviyesinden işlem gördü. Altın 1.213$ seviyesinde destek bulurken, 1.237$ seviyesinde dirençle karşılaşmış oldu.

31.10.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları

Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altın kazancı giderek düşüyor… Küresel hisse piyasalarındaki satışlar ve jeopolitik risklerle beraberinde 1243 USD seviyesine kadar artış göstermekte olan altında hisselere gelen tepki alımları ve dolarda görülen yükseliş ile satışlar etkili olduğu görüldü. 1210 USD seviyesinin önemli destek olarak izlenebileceği altın fiyatlarından ABD ara seçimlerine kadar yatay hareketler görülebilse de uzun vadede alım yönlü hareketlerin güçlenmesi beklentiler arasında yer alıyor.

GLDGR… Kur ve ons altındaki kayıplar ile gerileme gösterdi… Hem USDTRY kurundaki değer kaybı hem de ons altında görülen zayıflama ile çift taraflı düşen gram altın fiyatlarında genel olarak TL varlıkların durumu belirleyici olabilmekte.

25.10.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumları

XAUUSD… Altın dengelenen risklerle yatay hareket etti… Global belirsizlikler ve jeopolitik risklerin güvenli liman talebiyle Hedge enstrumanı olarak öne çıkardığı altın için Dolar endeksindeki artış yatay fiyatlamayı beraberinde getirdi.

GLDGR… Kur ile birlikte düştü… TL varlıklarda görülen değerlenme ile ons altın fiyatlarında görülen yatay seyir eşliğinde gram altında satışların devam ettiği izlendi.

Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar