Altın Yorum Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

İçindekiler

Altın yorum ve Altın Analizleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz. 

21.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAU USD Altın Fiyatları Yorumu

Fed ons altını besledi

Ons altın Fed sonrası hareketini güçlendirdi. Piyasaların beklentisi doğrultusunda sonuçlanan toplantıdan faiz değişikliği gelmedi. Ancak açıklanan ekonomik projeksiyonlarda 2019 yılı için faiz artırımı tahmininin sıfıra düşürülmesi piyasaları şaşırtan en önemli unsur oldu. Bu durumda Fed ‘in 2019 yılında hiç faiz artışı yapmayacağı algısı Dolar negatif algılandı. Bu durum, ons altının yukarı yönlü hareketini destekledi. Fed öncesi temkinli seyreden altın Fed’ in ardından 1320$ bölgesine yakın yerlerde seyrediyor. Bugün için takvim sakin, İngiltere’de Brexit ile ilgili gelişmeler takip edilebilir. Diğer yandan bugünde piyasalar Fed’i konuşmaya devam edebilir.

Teknik Analiz: Ons altın için 1325$ seviyesi direnç olarak izlenebilir. Bu direncin üzerindeki ısrarı ons altının yukarı yönlü hareketini 1330-1335$ aralığına doğru taşımasına yardımcı olabilir. Buna karşın, olası geri çekilmelerde, 1315-1310$ bölgesi izlenebilir.

20.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAU USD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın 1310$ direncini aşamıyor

Ons altın 1300$ seviyesinin üzerindeki seyrini koruyor. Küresel piyasalarda, İngiltere’de Brexit ve ABD-Çin ticaret görüşmelerinde nihai bir sonuca varılamaması, ons altın üzerinde de baskı kuruyor. Dolayısıyla ons altında sınırlı da olsa güvenli liman algısı çalışırken, diğer yandan Dolar endeksinin gevşek seyri de ons altının bu hareketini destekliyor. Bugün için Fed’in faiz kararı takip edilecek. Piyasaların beklentisi faiz oranında bir değişikliğe gitmemesi yönünde. Ancak akşam yayınlanacak ekonomik projeksiyonlarda, 2019 yılı faiz artırım beklentisi ne yönde şekillenmiş bu önemli olabilir. TSİ 21:30’da Fed Başkanı Powell konuşması ile Fed akşamı sona erecek. Powell güvercin tonunu korumaya devam ederse piyasalar açısından sürpriz olmaz. Ancak aksi olursa bu durum fiyatlamalar üzerinde de etkili olabilir.

Teknik analiz: Ons altın, 22 günlük ortalamasının denk geldiği 1310$ seviyesine doğru tepki vermesine karşın şimdilik bu seviyeyi aşamıyor. Ons altın bu seviyeyi aşarsa kazançlarını 1315$ bölgesine doğru taşımak isteyebilir. Buna karşın, ons altında olası geri çekilmelerde 1300$ psikolojik destek olarak korunurken, bir sonraki destek noktası ise 14 günlük olan 1297$ seviyesi olarak takip edilebilir.

19.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ziraat Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Haftanın önemli gelişmesi olan yarınki Fed toplantısı öncesinde Dolar kısmi baskı altında kalmaya devam ediyor. Dolar’daki kısmi baskıyla hafif yükseliş eğilimine giren değeli maden dünkü Brexit belirsizliğine rağmen yükseliş eğilimini güçlendirmedi. Küresel piyasaların da bekleme moduna geçtiği ortamda, değerli maden 1.310/11 direncinin altında kalmaya devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1.300 desteğinden tepki gelebilir ve Ons Altın, bu seviyenin üzerinde kalmak isteyebilir.

18.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAU USD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın 1300$ bölgesinde kalmaya çabalıyor

Ons altın yeniden 1300$ bölgesinde tutunma çabasını sürdürüyor. Bu hafta, İngiltere’de Brexit ile ilgili gelişmeler ons altın için önemli olabilir. Bugün içinse ABD’den açıklanacak ikincil düzey veriler bulunuyor ancak verilerin ons altın üzerinde etkisi sınırlı kalabilir. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik analiz: Ons altın 1300$ çevresinde kaldığı sürece yukarı yönde hareketini koruması beklenebilir. Bunu başarması durumunda, 1310$ seviyesine doğru uzama hareketi görülebilir. Buna karşın, ons altında olası geri çekilmelerde, 1300$ seviyesinin altında 1290-1300$ aralığı gündeme gelebilir

15.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAU USD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın 1300$ bölgesinde tutunmaya çalışıyor

Ons altın 1300$ bölgesinde tutunmaya çabalıyor. İngiltere’de dün yapılan 29 Mart tarihinin ötelenmesi Parlamentoda onaylandı. Şimdilik bu durum piyasalarda sert hareketlere neden olmadığı gibi İngiltere cephesinde de belirsizliğin bir nebze de olsa kalkmasını destekledi. Özellikle, anlaşmasız Brexit’in olmaması şimdilik piyasalara nefes aldırıyor. Bundan sonraki süreçte İngiltere’de Başbakan T. May’in izleyeceği yol önemli olacaktır. Bugün için ABD’den açıklanacak veriler bulunuyor ancak veri bazlı ons altın üzerinde hareket sınırlı kalabilir. Küresel borsalarda, bu sabah iyimser havanında olması şimdilik altının yatay hareketine neden oluyor. Gün içerisinde gelebilecek olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik analiz: Ons altın 1300$ çevresinde kaldığı sürece yukarı yönde hareketini koruması beklenebilir. Bunu başarması durumunda, 1310$ seviyesine doğru uzama hareketi görülebilir. Buna karşın, ons altında olası geri çekilmelerde, 1300$ seviyesinin altında 1290-1300$ aralığı gündeme gelebilir.

14.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Hem ticaret savaşı konusunda Trump tarafından gelen açıklamalar hem de dolar kazanımlarına paralel olarak değerli metal yaklaşık $6 kayıpla işlem görüyor ve $1302 seviyelerinde. $1304 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama önemli bir destek noktası ve değerli metal bu bölgenin üzerinde tutunması durumunda tekrar $1310 seviyelerine doğru bir hareket izlenebilir. $1302 ve $1296 seviyeleri ise satış baskısının devam etmesi durumunda gündeme gelecek destek noktaları olacaktır.

13.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün ABD’den gelen Şubat ayı TÜFE verileri piyasa beklentilerinin altında bir performans sergiledi. Yıllık TÜFE, Şubat ayında %1,5 olarak gerçekleşerek Eylül 2016’dan bu yana en düşük seviyesine gerilerken, çekirdek enflasyondaki görünüm de benzer bir tablo ortaya koyduğunu gördük. ABD Şubat ayı TÜFE verilerinin ardından dolar endeksi 97,20 seviyesi üzerinden 97 seviyesine doğru kısmi bir geri çekilme gerçekleştirirken, altın fiyatları da dolardaki zayıflama ile birlikte kayıplarını telafi etmeyi sürdürdü. Ons altın, küresel piyasalarda artan güvenli liman talebi ve dolar endeksindeki kısmi geri çekilme hareketi ile birlikte yeniden 1300 seviyesine yükseldi. Dün sabahki bültenimizde, altının kısa vadede 1300 seviyesi altındaki hareketinin sınırlı kalmasını ve yeniden bu seviyeyi hedef almasını beklediğimizi ifade etmiştik. Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1304$ seviyesi üzerinde hareket ediyor.

11.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Yorumu

Geçtiğimiz haftaki analizlerimizde, altın fiyatlarının 1300 seviyesi altında kalıcı olmasını beklememekle birlikte, önümüzdeki dönemde yeniden bu seviye üzerine yükselmesini beklediğimiz ifade etmiştik. Dolar endeksinin, ECB toplantısı sonrasında elde ettiği kazançların ardından Cuma günü aşağı yönlü bir düzeltme gerçekleştirmesi ile birlikte altın fiyatları kayıplarının bir kısmını telafi etti ve Cuma günü öğle saatlerinde 1300 seviyesi üzerine yükseldi. Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1298 seviyesi civarında seyrediyor. Altının kısa vadede yeniden 1300 seviyesi üzerini hedef almasını ve bu seviye üzerinde tutunmasını beklemekteyiz. Altının 1300 seviyesi üzerinde tutunması ile birlikte 1300 – 1320 bandını hedef haline getirmesini bekliyoruz.

Temel dinamiklerin de altındaki yükseliş beklentimizi destekler nitelikte olduğunu görüyoruz. Hindistan’daki talebin güçlü seyrini koruması ve küresel güvenli liman talebinin güçlü seyretmesi, altındaki kısa vadeli geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı olarak sınırlı kalabileceğinin sinyalini veriyor. Bununla birlikte altının kısa vadede 1300 seviyesi altındaki hareketinin sınırlı kalmasını ve yeniden 1300 – 1320 bandının hedef haline gelmesini bekliyoruz.

07.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Spot altın son iki işlem gününde olduğu gibi bugün de oldukça dar bir bantta hareket etmekte; 1285 seviyesi etrafında işlemler geçerken burası aynı zamanda 1 yıllık kritik 61,8% Fibonacci seviyesine denk geldiğinden kırılımın ne yöne olduğu önemli olacak. Küresel büyümeye yönelik endişelerle altına yönelimin artması durumunda güçlü bir yukarı hareket için 1302’de bulunan 50 günlük hareketli ortalamanın aşılması gerekecek. Hızlı aşağı hareketlerde ise 1267’de bulunan 100 günlük hareketli ortalamaya dikkat edilmeli. Yarın açıklanacak ABD tarım-dışı istihdam verisi altın üzerinde hareketlilik yaratabilecek önemli verilerden bir tanesi olarak öne çıkarken, beklenti Şubat ayı için 180k olacağı yönünde.

06.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dolar endeksindeki yükseliş eğiliminin devam etmesi ile birlikte zayıf seyrini sürdüren altın fiyatları, dün 1281,30 seviyesine kadar gerileyerek Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine indi. Dün akşam saatlerinde açıklanan verilere göre ABD’de Şubat ayı ISM Hizmet Endeksi verisi 59,7’ye yükselerek piyasa beklentileri üzerinde gerçekleşti. Verinin beklentilerden iyi gelmesinin ardından dolar endeksi yükselişini hızlandırarak 97 seviyesine ulaşırken, ons altın ise 1281’li seviyelere kadar geriledi. Teknik görünüme baktığımızda ons altının günlük grafiğinde bir “dönüş” formasyonu olan doji formasyonu oluşturmuş olduğunu görmekteyiz. Dolayısı ile, doji formasyonunun çalışması durumunda ons altındaki kısa vadeli geri çekilme hareketinin durulması ve yönünü yeniden yukarı dönmesi beklenebilir. Temel dinamikler de teknik göstergeleri doğrular nitelikte.

05.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

ABD ile Çin arasında bu ay ticaret görüşmeleri sonucunda bir anlaşma imzalanabileceği ancak gümrük vergilerinin tamamen kaldırılması için Çin’in verdiği taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğinin bakılmasına ve bu sürenin yıllar sürebileceği açıklamaları anlaşma imzalansa bile ticaret savaşlarının bitmeyeceği algısını oluşturuyor. Cuma günü $1301 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalamanın kırılmasıyla hızlanan satış baskısı bugün de devam ediyor ve değerli metal hafif kayıpla $1286 seviyelerinden işlem görmekte. $1287 seviyesinde bulunan 1 yıllık Fibonacci seviyesi değerli metal için değerli metal için önemli bir destek noktası konumunda, sonrasında ise $1280 ve $1274 seviyeleri gün içerisinde takip edilecektir. $1266 seviyesinde bulunan 100 günlük ortalama ise kayıpların devam etmesi durumunda önemli bir destek noktası noktası olacaktır.

04.03.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Brexit ve Amerika-Çin arasında ticaret müzakerelerindeki pozitif gelişmelerin ve jeopolitik risk olarak öne çıkan Hindistan-Pakistan arasındaki gerilimin azalmasının desteklediği risk pozitif trendin etkisinde Kasım ayından beri devam eden yükseliş kanalının altında geçtiğimiz haftayı kapatan Altın’da destek seviyeleri olarak 1 yıllık %61,8 FIBO seviyesi olan 1287,50 öne çıkmakta. Haftaya 1292 Bollinger alt bandının hemen üzerinde başlayan Altın’da RSI 40’lı seviyelerin altına kayarken, momentumda zayıflamakta. Geçtiğimiz haftaki sert satışların ardından olası tepki hareketlerinde ise 1301,60’deki 50 günlük ortalama ve 1303’deki Kasım ayından gelen yükseliş kanalının alt bandı direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. ETF pozisyonlarındaki gerileme geçtiğimiz haftada devam ederken toplam Altın ETF pozisyonu olarak Ocak ortası seviyelerinde bulunmaktayız.

Altında Düşüşler Alım Fırsatı mı? ons ve gram altın yorumları 02.03.2019

Ons ve Gram Altın Yatırımı: Buradan Altın Alınır mı? Beste Naz Süllü Gedik Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı Beste Naz Süllü Kanal Finans izleyicileri için ons ve gram altın yorumunu paylaştı. Altın fiyatları artacak mı? Altın ne olur? Gram altın alınır mı? Nereden altın alınır? Beste Naz Süllü yatırımcılar için anlattı.

28.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons ve Gram Altın Yatırımı: Buradan Altın Alınır mı? Beste Naz Süllü

Gedik Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı Beste Naz Süllü Kanal Finans izleyicileri için ons ve gram altın yorumunu paylaştı. Altın fiyatları artacak mı? Altın ne olur? Gram altın alınır mı? Nereden altın alınır? Beste Naz Süllü yatırımcılar için anlattı.

27.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Geçtiğimiz hafta $1348 ile son 10 ayın en yükseğine yükselen ve o bölgeden geri çekilen spot altın bugün de yaklaşık $2 kayıpla $1327 seviyelerinden işlem görüyor. $1325 ve $1321 seviyeleri değerli metal için gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olarak öne çıkıyor. 50 günlük hareketli ortalama $1300 seviyesine kadar yükselmiş durumda ve değerli metal için en güçlü destek noktası konumunda. Olası bir yukarı yönlü harekette ise $1331 ve $1334 seviyeleri kısa vadeli direnç noktaları olacaktır.

26.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Gram Altın Sağlam Duruyor … Tunç Şatıroğlu

Altın Fiyatlarında 2019 Hedefleri, Dr. Dağhan Gökçe: İstanbul Şehir Üniversitesi Altın ve Kıymetli Metaller Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. K. Dağhan Gökçe altın fiyatlarında geldiğimiz durumu değerlendirdi ve altın yorumunu Kanal Finans izleyicileri için paylaştı. Bundan sonra altın ne kadar çıkabilir? Altın için geçilmesi zor olan direnç neresidir? Burası geçilirse altın ne kadar çıkar? Eğer geçilemeyecek olursa altın ne kadar düşer. 2019 yılında altın ne olur?

25.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Spot altın oldukça sakin hareket etmekte, Asya seansını yaklaşık $5’lık bantta geçirirken Avrupa işlemlerinin hız kazanması ile 1330 seviyelerinde yataylaştı. Piyasadaki ılımlı havanın bozulması ve risk iştahında azalma görmemiz durumunda yukarı hareketlerde 1345 seviyesindeki 60 günlük +2 SD engelleyici olabilir. Günün ilk desteği olarak 1322 seviyesi öne çıkıyor; güçlü aşağı hareketler ise 1300 psikolojik seviyesinin ardından 1295 seviyesindeki 50 günlüğe uzanabilir. Haftanın takvimindeki önemli maddeler Trump’ın Kuzey Kore lideri ile görüşmesi, FED başkanı Powell’ın Bankacılık Panel’inde yapacağı konuşma olarak öne çıkıyor. Ayrıca ABD tarafında bu hafta konut başlangıçları, tüketici güveni, MBA Mortgage Başvuruları, Fabrika Siparişleri ile dayanıklı mal siparişleri, GDP verileri ve ISM imalat verileri önem derecesi yüksek veriler…

21.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Altın Fiyatlarında 2019 Hedefleri, Dr. Dağhan Gökçe

İstanbul Şehir Üniversitesi Altın ve Kıymetli Metaller Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. K. Dağhan Gökçe altın fiyatlarında geldiğimiz durumu değerlendirdi ve altın yorumunu Kanal Finans izleyicileri için paylaştı. Bundan sonra altın ne kadar çıkabilir? Altın için geçilmesi zor olan direnç neresidir? Burası geçilirse altın ne kadar çıkar? Eğer geçilemeyecek olursa altın ne kadar düşer. 2019 yılında altın ne olur?

20.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu

Ons altın yükselişle başladığı yeni haftada hareketini 1346$ seviyelerine taşıdı. Dün sabah 1327$ direninin kırılmasıyla hızlı hareket alanı bulan altın 1316$ seviyelerine kadar zorlanmadan geldi. Fed ve ECB’nin para politikalarında direksiyon kırması altını fiyatlayan en önemli hikâye. Şimdi de 1400$’ın önündeki tek engel Fed’in bu yıl bir faiz artırımı yapması veya hiç yapmaması sorunsalı yaşanıyor. Diğer yanda ABD-Çin arasındaki ticaret savaşlarına yönelik Trump görüşmelerin iyi gittiğini belirtti. Altını teknik olarak ele aldığımızda; yükseliş trendi devam ediyor. 1346$ seviyesinden kar realizasyonu geldi. Önceki direnç yeni destek 1327-1330$ aralığı kritik. 1346/ 1350/1355 dirençler, 1330/ 1327/ 1315 destekler. 1327-1330$ aralığı destek olduğu sürece kısa vadeli tepkiler değerlendirilebilir.

19.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İş Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

1 Mart tarihinde devreye girecek olan gümrük vergileri konusunda her iki tarafın da anlaşmaya yakın olması ve hafta sonuna doğru Çin başbakan yardımcısının ABD’ye gidecek olması altın satışlarını da beraberinde getirdi ve değerli metal son 10 ayın en yükseğinden düşerek $3 kayıpla $1324 seviyelerinden işlem görmekte. 14 günlük RSI indikatörü 64 seviyelerinde ve aşırı alım bölgesine çok yakın, olası bir yukarı yönlü harekette $1329 seviyesi gün içerisinde takip edilecek ilk direnç noktası olarak öne çıkıyor. Satış baskısının devam etmesi durumunda ise $1322 ve $1318 seviyeleri gün içerisinde takip edilecektir.

18.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ziraat Yatırım – XAU USD Altın Yorumu

Geçen hafta aylık ortalamasından destek bulan değerli maden, zayıf ABD perakende verisiyle birlikte kısmi yükseliş eğilimine girmişti. Dolar endeksindeki geri çekilmeye birlikte takip ettiğimiz 1.316/18 direnç bölgesinin üzerine çıkan değerli maden kısa vadeli olarak bu destek bölgesinin üzerinde yükseliş eğilimini koruyabilir. ABD’de bugün borsa ve tahvil piyasası kapalı. Dolayısıyla, Ons Altın’da dar bir bantta hareket görülebilir.

13.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

ABD Verisi ile Sakin Görünüm Değişebilir!

Hafta ortasına geldiğimizde Ons Altın fiyatının sakin bir fiyatlama davranışı oluşturduğunu izlemekteyiz. ABD’den gelecek enflasyon verisi, kıymetli madenin sakin görünümünün sona ermesine imkan tanıyabilir. TR saati ile 16.30’da gelecek TÜFE verisi ile birlikte Ons Altın 144 periyotluk üssel hareketli ortalama $1300 üzerinde pozitif trend görünümüne devam edip etmemesi hususu kritik bir önem arz etmektedir.

12.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

Mütevazi bir Dolar Endeksi çekilmesi ve Yuan varlıklarında yaşanan toparlanma hareketi Değerli Metal’i de toparladı. Özellikle bu hafta içerisinde yapılacak olan ABD – Çin ticaret görüşmelerine yönelik oluşan iyimserlik sonrası Yuan varlıklarında yaşanan toparlanma hareketi dikkat çekti. Akşam saatlerinde ise FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları takip edilecek. Buradan gelecek açıklamalar Emtia üzerinde etkili olabileceğinden takip edilmesinde fayda görmekteyiz.

Teknik olarak ise yön tayini açısından yukarı tarafta 1323, aşağı tarafta ise 1295 noktasını önemli görmekteyiz. Şuanda ise 1318 direncine yakın bir fiyatlama hâkim. Buranın geçilmesi ana direncini hedef haline getirebilir. 1295 öncesi izleyeceğiz ara destekler ise 1310, 1307, 1305 ve 1300 seviyelerinde bulunmakta.

11.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Küresel çapta Avrupa tarafından gelen zayıf veriler ve ticaret görüşmeleri ile ilgili haber akışı takip edilirken, risk iştahı nötr. Avro’daki değer kaybıyla birlikte Dolar endeksi dirençli dururken, değerli madende bu sabah hafif geri çekilmeler söz konusu. Ancak cuma günü kısa vadeli düşüş trendini kıran değerli maden 1.307 yakın desteğinin üzerinde yükseliş eğilimini sürdürebilir. Sıralı dirençler 1.317 ve 1.321 seviyesinde. Aksi durumda, 1.307 desteğinin altında 1.302 hedef olabilir.

08.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

Spot altın bugün sakin seyretmekte; Asya seansı yaklaşık $2’lık bantta geçerken aşağı hareketin devam etmesi halinde 1300 psikolojik seviyesinin destek olması beklenebilir. Diğer taraftan 100 günlük hareketli ortalama 200 günlüğü yukarı yönlü kesmiş durumda ve yukarı hareketi destekliyor. ABD-Çin ticaret savaşı süreci, ABD hükümetinin kapanma tehlikesinin hala bulunması, Merkez Bankaları’nın güvercin yaklaşımları, art arda büyüme tahminlerinde aşağı yönlü revizeler gelmesi ve küresel büyüme endişeleri ile altında güçlü duruşun devam etmesi olası görünüyor.

07.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAU USD Altın Yorumu

FED’in bilanço daraltma konusunu da gerekirse gözden geçirme ihtimali var ve bu durum altına yaradı. Bir tarafta kolay para politikası eğilimli Merkez Bankaları diğer tarafta aslında iyi denebilecek Amerika ekonomik verileri ilk tepki biraz kararsızdı. Buna rağmen politika değişiminin bütünü ile kıymetli metaller ve altını desteklediğini söyleyebiliriz. Teknik göstergeler kısa vadede aşırı alım bölgesinde ve bir düzeltme yaşanıyor. Teknik olarak, 1310 dolar direnç konumuna geçti. Bu seviye üzerinde 31 Ocak yükseği 1326 denenebilir. Ancak kısa vade için düzeltmenin devam ettiğini ve altının 1300-1325 bandı içerisinde alt banda yakın hareketi tercih ettiğini anlıyoruz.

Destek: 1289/1299/1302
Direnç 1313/1319/1329

06.02.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons Altın Yorumu

Düşüşler Alım Fırsatı

1310 – 1317 seviyeleri arasındaki dalgalı seyrini sürdüren ons altın, dolar endeksindeki toparlanma hareketi nedeniyle yükseliş eğilimine ara vermiş durumda. Ancak, dolar endeksindeki hızlı yükseliş göz önüne alındığında, altının görece güçlü bir görünüm sergilediği ve yatay seyirde kalmayı başardığını görmekteyiz. Ons altın bu sabah saatleri itibarıyla 1313 seviyesinin hemen üzerinde hareket ediyor. Orta vadeli görünüm açısından altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminin süreceğine ve olası geri çekilmelerin alım fırsatı vereceğine yönelik beklentimizi korumaktayız. Gerek teknik göstergeler gerekse de küresel piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden altın ve güvenli liman talebi, ons altının önümüzdeki dönemde 1325 – 1330 bandını yeniden deneyebileceğini ve bu banda yerleşebileceğini işaret ediyor. Önümüzdeki dönemde 1330 seviyesinin aşılması durumunda ise 1350 seviyesinin hedef olacağı görüşündeyiz. Kısacası, altında 2018 yılının Eylül ayında başlayan yükseliş potansiyelinin, mevcut kısa vadeli geri çekilme döneminin ardından devam etmesini beklemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar