Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın yorumları ve Altın Analizleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz. 

Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri
Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

16.03.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Yusuf Kavak, Araştırma Uzmanı – Ons Altın Yorumu

Bugün Dolar endeksinde yaşanan toparlanma Değerli Metal’i satış baskısı altında bırakırken ABD’den önemli veriler takip edildi 23.2 beklenen Philadelphia FED İmalat Endeksi 22.3 ile beklentilerden kötü gerçekleşti. İhracat Fiyat Endeksi’nin de yüzde 0.3 ile tahminlerin altında sonuçlandığı görülürken New York Empire State İmalat Endeksi beklentilerin üzerinde 22.50 olarak açıklandı. Ayrıca İthalat Fiyat Endeksi ve İşsizlik Başvuruları da piyasada öngörülen rakamlardan daha iyi şekilde sonuçlandı. ABD haber akışına baktığımızda, dün Trump’ın, Çin’den ithal teknoloji ve tüketici elektroniği ürünlerine gümrük vergisi getireceğinin iddia edilmesi ve Trump’ın yeni Baş Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow’un, ayağının tozuyla Çin’e yönelik yaptırım uygulanacağının sinyalini vermesi gündemde üst sıralarda yer aldı. İlerleyen günlerde konuya dair gelecek açıklamalar önemli olabilir. Günün geri kalanında ise önemli bir veri akışı bulunmazken haber akışları ve teknik fiyatlamalar önemli olabilir.

Teknik olarak 2017’Aralık ayında oluşan yükselen kanal takip edilirken küçük resimde kanal içerisinde düşen kanal oluşumu takip edilmekte. Şuan itibariyle 1316-1312 destek bölgesi üzerinde fiyatlanırken buranın kırılması halinde 1305 ve 1300 seviyeleri takip edilebilir. Bu bölge üzerinde kalıcılıkta yaşanacak alış yönlü işlemlerde ise 1323, 1329 ve 1334 dirençleri takip edilebilir. (Işık FX)

Ziraat Yatırım – XAUUSD Ons Altın Yorumu 15.03.2018

Dün 1.322 – 1.330 bandında hareket eden ons altın günü 1.325’den kapattı. Dün ABD’den zayıf gelen perakende verisine ve ABD’deki görev değişimlerinin piyasada yarattığı strese rağmen ons altının dolar karşısında değerlenemediğini ve takip ettiğimiz 1.330 direncinin üzerine çıkamadığını izledik. Şu aşamada, söz konusu seviye direnç olarak izlenmeye devam edilebilir. Bu seviyenin aşılması durumunda 1.340 hedef olabilir. Aksi durumda, 1.322 ve 1.317 sıralı destekleri hedef olabilir. Bugün ABD’de TSİ 15:30’da New York Empire State İmalat Endeksi ile Philadelphia Fed İmalat Endeksi açıklanacak.

Altın Fiyatlarında Son Durum 14.03.2018

 

Altının ons fiyatı 7 Mart’tan bu zamana kadar en yüksek seviyeyi görürken, gram altın 164,7 liradan, çeyrek altın ise 270 liradan alıcı bulmaya devam ediyor.

 

Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının sonrasında ise 164,7 lira seviyelerinde dengelenmiş oldu. Dün dolar kuru ve altının ons fiyatındaki artışın etkisiyle beraber alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü yüzde olarak 1,06 değer kazancıyla 165,2 liradan tamamlamış oldu.

 

Gram altın, bugüne düşüşle başlamasının ardından saat 09.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,27 azalışla 164,7 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 270 lira, Cumhuriyet altını da 1.103 liradan satış işlemine devam ediyor.

 

ALTININ ONS FİYATI YÜKSELDİ

 

Altın fiyatları ABD dışişleri bakanının ani olarak görevden alınması ve dünya genelinde ekonomiyi koruma politikalarının güçlendiği endişeleriyle yatırımcıların güvenli liman varlıklara yönelmesi neticesinde değer kazanmış oldu.

 

Gedik Yatırım Altın Yorumu – 13 Mart 2018

Ons altın doğal bant aralığı olan 1315-1330$ aralığında uzun süredir yatay seyrini koruyor. Haftaya gerçekleşecek FOMC toplantısı öncesi yatırımcılar bugün gelecek TÜFE verisine odaklandı. Önümüzdeki hafta neredeyse tüm piyasa Fed’den faiz artışı bekliyor. Fakat altın fiyatında belirleyici olacak olan Fed’in yeni başkanı eşliğinde açıklayacağı yılın ilk projeksiyonu olacak. Dün dolar endeksinde 90,0 üzeri seyirler gördü. Ancak henüz kalıcı yükseliş dolarda başlamadığı için altın yatay seyrediyor. Altın bu sabah 1320$ seviyesinden işlem görüyor.

Gedik yatırım Altın yorumu 13 mart 2018

Facebook

Yorum