Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Reklam

Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın yorum ve Altın Analizleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz. 

Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri
Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

13.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altında satışlar etkili olarak görüldü… Yükselen dolar altına olan talebi düşürürken yüksek faiz ortamında altın fiyatlarındaki baskının devamı görülebilmektedir. 1210 USD seviyesinin altında kalındığı sürece 1190 seviyesine kadar satış eğiliminin ağırlıklı olması beklenebilir.

GLDGR… Ons altınla birlikte düştü… Yatay kur ve düşen ons altın fiyatlarıyla birlikte gram altında değer kaybı görüldü.

12.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Aylin Cevizci, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın ve Gümüş Fiyatları Yorumları

Ons altın zayıf bir fotoğraf veriyor

Ons altın haftanın ilk işlem gününde 1208$ seviyesinden başladı. Global ölçekte yaşanan gelişmeler ons altın fiyatlarını şekillendirirken altına olan talebin güçlü kalamaması değerli metalin yükseliş potansiyelini törpülüyor. Bugün ABD piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı olacak. Yurt dışında risk alma iştahının normal olduğu günde ons altının piyasa dinamikleri dışında agresif hareket etmesini beklememekteyiz.

Teknik Analiz: Ons altın 1234$ seviyesinin üzerinde kendine yer bulamaması sonrası satış yönlü durmaya devam ediyor. Haftalık grafikte geniş yatay kanal oluşumu halen daha sürmekte. Kısa vadede ise 1207$ seviyesi ara destek noktasını oluştururken yukarıda 1216$ seviyesini direnç olarak takip etmeye devam ediyoruz. Ons altında ana destek olan 1200$ seviyesinin aşağı yönde kırılmaması yukarı yönlü tepki yapma şansı verecektir.

Direnç: 1207 / 1212 / 1221

Destek: 1200 / 1196 / 1180

08.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Finanspara – XAU USD Altın Yorumu

Dün Dolar’daki baskı sonrasında ise yer alan incelemde 1.236 seviyesine kadar yükselen değerli maden, Dolar’ın tekrar toparlanması ve risk iştahının pozitif bir bölgede seyretmesiyle geri çekildi ve günü 1.225,5 seviyesinden kapatmış oldu. Bir sürpriz beklenmeyen bu akşamki Fed toplantısı öncesinde değerli maden baskı altında. Şu aşamada, dünkü kapanış seviyesinin altında kaldıkça baskı devam edebilir ve 1.220’nin altında 1.215 seviyesine kadar geri çekilebilir. Değerli madenin dünkü kapanış seviyesinin üzerinde kalıcılı olması durumunda 1.230 ardından 1.236 seviyesi hedef olabilir.

07.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altında görünüm yatay… Küresel piyasalardaki risk iştahında görülen sınırlı iyileşme ile hafif düşüş kaydeden altın dolar endeksindeki düşüşle toparlandı. Dengelenen risklerle yatay hareketini sürdüren sarı metak fiyatları için bugün yapılacak ABD ara seçimleri belirleyici olabilir.

05.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Finanspara XAU USD Altın Yorumu

Altın yorumları ve analizleri bugün Finanspara ile yapılan araştırma sonucunda İran’a yönelik yaptırımların etkisinde jeopolitik risk priminin yükselmesiyle beraberinde Altın Cuma gününü 1218.10’daki 100 günlük ortalamasının üzerinde kapatırken, halen Point&Figure’a göre yükselen trend başlangıcı için gerekli olan 1239 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirebilmiş değil. 1239’daki 1 yıllık %38.2 FIBO direncinin üzerindeki kapanışlarda 1263-1269 aralığındaki %50 FIBO ve 200 günlük ortalamaya kadar önemli bir direnç bulunmamakta (Bollinger üst bandı 1246.80). Diğer taraftan CFTC’ye göre Altın’daki spekülatif uzun pozisyonlar 2016 seviyesine gerilerken, 100 günlük ortalamanın altında 1208’de %23.6 FIBO ve 50 günlük ortalama Altın’da destek konumunda.

01.11.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Altın Vadeli İşlemleri yükselişte

Altın Vadeli İşlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Aralık ayı için %0,35 yükselerek onsu 1.219$’dan işlem gördü. Onsu seansın en yükseği olan USD seviyesinden işlem gördü. Altın 1.213$ seviyesinde destek bulurken, 1.237$ seviyesinde dirençle karşılaşmış oldu.

31.10.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları

Ons ve Gram Altın Yorumları

XAU USD…Altın kazancı giderek düşüyor… Küresel hisse piyasalarındaki satışlar ve jeopolitik risklerle beraberinde 1243 USD seviyesine kadar artış göstermekte olan altında hisselere gelen tepki alımları ve dolarda görülen yükseliş ile satışlar etkili olduğu görüldü. 1210 USD seviyesinin önemli destek olarak izlenebileceği altın fiyatlarından ABD ara seçimlerine kadar yatay hareketler görülebilse de uzun vadede alım yönlü hareketlerin güçlenmesi beklentiler arasında yer alıyor.

GLDGR… Kur ve ons altındaki kayıplar ile gerileme gösterdi… Hem USDTRY kurundaki değer kaybı hem de ons altında görülen zayıflama ile çift taraflı düşen gram altın fiyatlarında genel olarak TL varlıkların durumu belirleyici olabilmekte.

25.10.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumları

XAUUSD… Altın dengelenen risklerle yatay hareket etti… Global belirsizlikler ve jeopolitik risklerin güvenli liman talebiyle Hedge enstrumanı olarak öne çıkardığı altın için Dolar endeksindeki artış yatay fiyatlamayı beraberinde getirdi.

GLDGR… Kur ile birlikte düştü… TL varlıklarda görülen değerlenme ile ons altın fiyatlarında görülen yatay seyir eşliğinde gram altında satışların devam ettiği izlendi.

Reklam
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar