Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın Yorum: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

Altın yorum ve Altın Analizleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz. 

Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri
Altın Yorumları: Gram (GAU/TRY) – ONS (XAU/USD) Yorumları Tahmin ve Analizleri

 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

10.07.2018 tarihli Altın Yorumları

Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Tonguç Erbaş, Genel Müdür Yardımcısı – Ons ve Gram Altın Yorumları, 2018 Yıl Sonu Gram Altın Tahmini
Altın Düşer mi? Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş, yılın ikinci yarısında ons altın ve gram altın hakkındaki yorumlarını paylaşıyor. Altın fiyatı tahminine göre şu an ons veya gram altın cinsinden altın yatırımı yapmak uygun mudur, altın nereden alınmalı sorularını cevaplıyor. Erbaş, yıl sonunda hem ons altın hem dolar kurunun gelebileceği seviyelere işaret ederken, 2018 sonu gram altın tahminini de açıklıyor…

Ziraat Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Haftaya başlarken, Dolar’daki zayıflıkla birlikte taleple karşılaşan değerli maden, akşama doğru Dolar’ın toparlanmasıyla tekrar satış baskısı altında kaldı ve günü 1.257,8 seviyesinden kapattı. Bu sabah ise yatay seyreden değerli maden 1.252 desteğinin üzerinde kısa vadeli yükseliş isteğini devam ettirebilir. Olası yükselişlerde de, dün direnç olarak çalışan ve halihazırda 1.265 seviyesinden geçen 20 günlük ortalama ana direnç olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde 1.252 desteğinin altında 1.245 seviyesi hedef olabilir.

Troy Gold Takas – Altın Yorumu
Geçtiğimiz haftanın son gününde ticaret savaşının başlamasının ardından, altın yeni haftaya 1254,96 dolar/ons seviyesinden başladı. Altın gün ortasına kadar alıcılı seyir izleyerek 1266,15 dolar/onsa kadar uzandı ve son iki haftanın en yüksek seviyesini kaydetti. İngiltere’nin AB’den ayrılma süreci devam ederken, dün iki İngiliz bakanın istifası sürecin çok da yolunda gitmediği işaret etti. İlk olarak Dışişleri Bakanı Boris Johnson istifası, ardından Brexit Bakanı David Davis’in istifası takip edildi. Bu istifalar İngiltere’nin AB’den ayrılma süreci yolunda gitmemesine işaret ederken, İngiliz varlıklarında kayıplara neden oldu. Bu süreçle ilgili belirsizliğin ortaya çıkması ve pounddaki değer kaybı doların güç kazanmasına vesile oldu. Güçlenen dolar ise altın fiyatlarını baskılarken ABD seansında satıcılı seyir izledi. Gün sonunda 1257,85 dolar/onstan dengelenen kıymetli maden, günlük bazda yüzde 0,2 değer kazanarak haftayı artıda açmayı başardı.

 

06.07.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Yusuf Kavak, Araştırma Uzmanı – Ons Altın Yorumu

Bugün ABD’de 34 Milyar Dolar tutarındaki 800’den fazla Çin malının ABD’ye ithalatında yüzde 25 gümrük vergi uygulaması fiilen başladı. Konuyla ilgili Çin Ticaret Bakanlığı, Çin’in ABD’nin ticaretteki zorbalığına karşılık vermekten başka seçeneği olmadığını bildirdi. Bakanlık ayrıca; “ABD’nin gümrük tarifelerini etkilerini değerlendirmeye devam edeceğiz. ABD’nin eylemleri global tedarik zincirine, global toparlanma hızına zarar veriyor.

Global piyasa kargaşasını tetikliyor.’’ söylemlerinde bulunarak ABD’nin ekonomik tarihin en büyük ticaret savaşını başlattığını belirtti. Bunun dışında Çin Dışişleri Bakanlığı da Çin’in her zaman ticari korumacılığa karşı olduğunu, tek yanlı baskıların nafile çaba olacağını, Çin’in çıkarlarının sıkıştırılması durumunda savaşacaklarını ve bazı ABD mallarına yönelik önlemlerin Gümrük İdaresi tarafından uygulanmaya başlandığını duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump ise iki hafta içinde 16 milyar Dolar tutarında yeni tarifelerin uygulamaya sokulacağını bildirdi. Öte yandan, Çinli telekomünikasyon şirketi ZTE Corp, ABD’nin uyguladığı yaptırımların kalkması için şartlardan biri olan üst yönetim değişikliğini yerine getirdi.

 

28.06.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ziraat Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Küresel çapta ticaret gerilimi risk iştahını üzerinde etkili olmaya devam ederken, Trump’ın baş ekonomisti Larry Kudlow, ABD’nin Çin’e karşı duruşunda yumuşama olmayacağını söyledi. Ons Altın ise baskı altında kalmaya devam ederken, Dolar endeksindeki yükseliş baskının devam etmesine neden olmakta. Değerli maden 1.250 seviyesinin hafif altında. Teknik seviyelere baktığımızda, değerli madende baskının devam etmesi durumunda 1.244 ve 1.237 sonraki destekler olarak izlenebilir. Diğer yandan, olası tepki yükselişlerinde 1.258/60 direnç bölgesinin üzerinde 1.268 direnci hedef olabilir.

 

21.06.2018 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Yusuf Kavak, Araştırma Uzmanı – Ons Altın Yorumu

Ons altın fiyatlamalarına da etki eden ticaret savaşlarındaki genel endişe, ülkelerin enflasyonunu yükseltip talebi aşağı çekerek ekonomiler üzerinde bir stagflasyon yani piyasada enflasyon ve durgunluğun birlikte görülmesi olarak görünüyor. Bu konuyla ilgili, merkez bankalarının yetkilileri, uluslararası ticaret gerilimindeki artışın, şirketler arasındaki güvene zarar vererek küresel ekonomik büyümeyi tehdit etmeye başladığı konusunda uyarıda bulundu. Son olarak Amerika Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası’nın Portekiz’de düzenlenen panelinde yaptığı konuşmada, “Ticaret politikasındaki değişiklikler, görünümü sorgulamak zorunda kalmamıza yol açabilir” diyerek endişelerini dile getirdi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi de ticaret savaşlarının henüz etkisinin görülmemiş olmasına rağmen hem işletmeler hem de tüketiciler arasındaki güvenini aşınmakta olduğu konusunda endişelendiğini belirtti.

Bunun dışında gün içinde Çin Ticaret Bakanlığı, ABD’yi ikili ticari konularda saati saatine uymayan bir tutum içinde olmakla suçladı ve bunun er ya da geç Amerikalı işçi ve çiftçilerin çıkarlarına zarar vereceği uyarısında bulundu. Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng yaptığı açıklamada, “Çin, ABD ile önceki ticari müzakerelerinin yapıcı olduğuna inanıyordu, ancak ABD hükümeti öngörülemez ve zorlayıcı hale geldi. Pekin buna güçlü bir şekilde yanıt vermeli” dedi. Gao, ABD’nin yeni gümrük tarifeleri listesi yayınlaması halinde Çin’in buna niceliksel ve niteliksel araçlarla yanıt vermeye tamamen hazır olduğunu belirtti.

Teknik olarak, satıcılı seyrin devamında 1260, 1257, 1255 ve 1253 destek seviyeleri takip edilebilirken toparlanma halinde ise 1270, 1273 ve 1277 seviyelerine kadar yükselişler görülebilir. (Işık FX)

Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar