Ekonomi Haberleri

Altın üretimi giderek azalıyor

ceyrek_altin

Darphane tarafından bu yılın ilk çeyreğinde üretilmekte olan  cumhuriyet altını miktarları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 53 düşerek 3,7 milyon adet olarak gerçekleşti.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünce bu yılın ilk çeyreğinde ise üretilen cumhuriyet altını miktarları, geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise göre yüzde 53 düşerek 3,7 milyon adet olarak gerçekleşti.

Darphane, bu yılın ilk çeyreğinde ise, geçen yılın aynı dönemine ise göre altın üretiminde duraklama yaşamış durumda. Yılın ilk 3 ayında üretilen altın, ağırlık bazında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 düşüş gösterdi. Geçen yılın ilk çeyreğinde 31,4 ton altın üretimi yapılmışken, söz konusu üretim bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 11,5 ton olarak gerçekleşmiş durumda artık.

 

Adet bazında da cumhuriyet altını üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre yarıdan fazla düşüş gösterdi. Darphane tarafından bu yılın ilk çeyreğinde üretilen cumhuriyet altını miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 düşüş yaşadı ve 8 milyon 15 bin adetten, 3 milyon 737 bin 841 adete gerileme göstermiş durumda.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar