Para piyasası

Altın giderek kötüye gidiyor

altin_65

Uluslararası piyasalarda üç gündür değer düşüşü yaşayan altının ons fiyatı Perşembe günü 1251 puana kadar geriledi. Uzmanalar kısa vadede değer kaybedişin devam edeceği belirtiyor.

Altın giderek kötüye gidiyor

Kitco Metal trading direktörü Peter Hug “1277 dolar desteği çalışmadı, altın fiyatımda şimdi hedef 1247 dolar seviyesi,” diye belirtti.

Gartman Yatırımcı bülteninin yazarı olan Dennis Gartman, ABD’li CNBC televizyonuna altının kırılmaya başladığını belirtti. Gartman Rusya ve Ukrayna’ya dair korkularının azalmasıyla altının giderek zayıf göründüğünü belirtti. Altının artık sadece enflasyonda aşırı bir yükselişle ya da ciddi bir savaş riskiyle artabileceğini düşündü ve ekledi İkisi de şu anda olacakmış gibi durmuyor diye belirtildi.

Altında gelecek satış ‘tarihi alım’ fırsatı olabilir !

Yatırımcılar, ABD’de rekor kıran hisselere yatırım yapmak için altın sattıklarından, hisselerdeki artışı satışı da tetikliyor.

GRZ Enerji’den Anthony Grisanti de 1247 dolar zayıf bir destek, asıl destek ise 1200 ve 1210 dolar civarında yer almakta. Eğer Dow Endeksi 17 bini geçerse – ki bunun olma ihtimali yüksek, altında hızla 1210 doları görebiliriz, diye belirtildi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Belediye Başkanı Kanada’ya giderek Dedeağaç’ta siyanürle altın çıkarılmasına HAYIR diyecek via

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar